• Skrzaty pasowane na Przedszkolaka.

• Dnia 17 października 2019 roku w grupie Skrzatów odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Pasowanych było dziewięcioro dzieci. Wszystkie dzieci z grupy brały udział w przedstawieniu ph. Przedszkole bywa ogrodem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując krótkie wiersze, śpiewając piosenki pt. Olek i Ada oraz Moje przedszkole. Przedszkolaki zatańczyły taniec Przyklejaniec. Po części artystycznej, nowo przyjęte Skrzaty składały przyrzeczenia: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać rodziców, pani, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dyrektor Władysław Hałas dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały słodki rożek. Odważne przedszkolaki podziękowały Panu Dyrektorowi kwiatami oraz wspólnie z gościem i rodzicami zasiadły do poczęstunku. Rodzice byli wzruszeni oraz dumni ze swoich pociech. Dziękuję rodzicom za współpracę, podejmowanie działań na rzecz grupy.

/-/Krystyna Łączniak

• Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

• W dniu 2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego dnia i przyłączyli się do akcji RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY. Młodzi ludzie podczas każdej przerwy mogli wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i przemocy. Zadanie nie było trudne – wystarczyło odrysować swoją dłoń, następnie ją wyciąć i umieścić na niej hasło nawiązujące do życia bez przemocy. Tak oto powstały kolorowe „łapki”, które przyozdabiają korytarz szkolny. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji

PRZEMOC NIE JEST DLA MNIE !!!

NIE STOSUJĘ!!!

A GDY WIDZĘ – REAGUJĘ !!!

/-/Marta Paradysz

• Udział w projekcie ”Społeczeństwo Obywatelskie”.

• 8 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli w nietypowych zajęciach z wiedzy o społeczeństwie. Oryginalna lekcja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, gdzie uczniowie wcieli się w role radnych. Siedząc w sali obrad zapoznali się z tematyką budżetu obywatelskiego oraz z pracą radnych. Następnie udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich , gdzie w hołdzie poległym zapalili symboliczny znicz.

/-/Tomasz Szczepaniak

• Głośne czytanie z Misiem Wiktorem.

• 07 października 2019 roku, przedszkolaki z grupy Smerfy odwiedziła babcia Ani w ramach projektów ”Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” oraz „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Jadwiga przygotowała dla dzieci kilka pięknych opowiadań z książki: „Bajki dla dziewczynek”. Dzieci słuchały w skupieniu. Odpowiadały na pytania zadawane przez gościa. Towarzyszył nam niezwykle zasłuchany w słowa opowieści miś Wiktor. Przedszkolaki podziękowały za przybycie i wspólne czytanie. Pamiętajmy, że głośne czytanie wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci. Przedszkolaki ćwiczą pamięć słuchową, wyobraźnię i koncentrację. Serdecznie zachęcam rodziny Smerfów do udziału w projekcie.

/-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Dzień Bezpieczeństwa u „Smerfów”.

• W dniu 03.10.2019 roku przedszkolaki wyruszyły na pieszą wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Borku Wlkp. Zaprosił nas Pan Piotr Matyszczak zawodowo strażak, a prywatnie tata Julianny. Smerfy dzięki uprzejmości naszych dzielnych strażaków mogły zapoznać się m.in. ze sprzętem używanym w czasie akcji, wyglądem pojazdów i umundurowania strażaków. Każdy chętny przedszkolak miał możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, co stanowiło dużą atrakcję. Nawet nasz przedszkolny miś Wiktor stał się przez chwilę strażakiem. Dzieci z uwagą słuchały Pana Piotra poznając m.in. zasady bezpieczeństwa, warunki pracy strażaków, elementy wyposażenia wozów strażackich. Dużą niespodzianką dla dzieci był przyjazd policjanta. Pan sierżant szt. Krzysztof Gogół zapoznał dzieci z wyglądem policyjnego radiowozu, z działaniem sygnalizatorów świetlnych i dźwiękowych pojazdu oraz z zasadami bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy także zaproszenie na Komisariat Policji w Borku Wlkp., z którego z całą pewnością skorzystamy. Dzień choć deszczowy sprawił dzieciom wiele radości, a wiedza nabyta podczas wycieczki zostanie wykorzystana w trakcie zajęć w przedszkolu. Dziękujemy strażakom z OSP w Borku Wlkp. i policjantom z Komisariatu Policji w Borku Wlkp. za bardzo ciekawą i pełną pozytywnych emocji wycieczkę.

/-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska