• Mali pomocnicy.

• Data publikacji: 22.12.2023

W grudniu uczniowie klasy: 2a, 2b i 2c pomagali szkolnym wolontariuszom. Realizując zadanie „Bądź dobry dla ludzi”  - dzieci wykonały piękne kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie. Mali pomocnicy wolontariuszy działali  w ramach projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przedstawiciele poszczególnych klas przekazali kartki z życzeniami pani Marcie Sochackiej – opiekunce Szkolnego Wolontariatu.

/-//Bibliotekarki

• Świąteczna choinka.

• Data publikacji: 22.12.2023

W grudniu uczniowie klas 1-3 wykonali piękne i kolorowe choinki z papierowych pasków. Prace  powstały podczas porannych zajęć plastycznych w czytelni  biblioteki szkolnej.

/-/Bibliotekarki

• Świąteczne czytanie na dywanie.

• Data publikacji: 22.12.2023

W dniach od 11 do 15 grudnia2023 – chętni uczniowie  klas 1-3 szkoły podstawowej brali udział w konkursie : „Czytelniczy Co_dziennik z Księgarnią Tuliszków”. Czytelniczemu wyzwaniu towarzyszyła wystawa książek o Świętach Bożego Narodzenia. Podczas wspólnego głośnego czytania przy choince dzieci poznały bohaterów  niżej wymienionych książek:

• „Opowieści o zwierzątkach na Boże Narodzenie”
          • „Jadzia Pętelka. Piecze pierniki”
          • „Świąteczne opowieści zwierzaków”
          • „Magiczne święta Małgosi”
          • „Pompon w opałach”

• Wyniki wypożyczeń.

• Data publikacji: 22.12.2023

Przedstawiamy wyniki wypożyczeń w listopadzie. W tym miesiącu najwięcej książek przeczytali uczniowie klasy: 1b i 5c. Gratulujemy!

/-/Bibliotekarki

• Kilka słów o akcji charytatywnej "MIKOŁAJE 2023".

• Data publikacji: 20.12.2023

W odpowiedzi na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „Dziecko” przyłączyliśmy się do corocznej akcji charytatywnej MIKOŁAJE 2023. Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-VIII oraz szkoły branżowej wraz  z wychowawcami i rodzicami  przygotowali świąteczne upominki dla potrzebujących.

Zorganizowaliśmy paczki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz dla osób starszych, niepełnosprawnych i chorych. W sumie przyszykowaliśmy 18 pięknie zapakowanych prezentów. W miniony czwartek pracownicy PCPR w Gostyniu i OPS w Borku Wlkp. przekazali je adresatom. Możemy tylko wyobrazić sobie, jaką sprawiły radość.

Kochani uczniowie!

Wykazaliście się wielkim sercem. Wspaniale, że potraficie się dzielić, a los drugiej osoby będącej w trudnym położeniu,  nie jest dla Was obojętny.

Słowa podziękowania również dla rodziców. Bez Waszego wsparcia materialnego udział w akcji nie byłby  możliwy. Dziękujemy!

Drodzy nauczyciele! Cieszymy się, że angażujecie się i wspieracie swoich wychowanków w działaniach na rzecz innych osób. Dzięki Wam nasi uczniowie uczą się postaw altruistycznych.

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.”

[Antoine de Saint-Exupéry]

/-/Aneta Ciszyńska