• "Rowy 2024"-aktualna lista uczestników.

• Data publikacji: 29.11.2023

Zgłoszenia przyjmowane są przez Librusa lub kolonie2023@o2.pl. Temat wiadomości: Rowy 2024. Treść wiadomości: Zgłaszam (imię i nazwisko) na kolonie w Rowach. Telefon:  xxx xxx xxx. Liczba miejsc: 16 z 52. W dniu 1 grudnia 2023 roku lista zostania zaktualizowana. Usunięte zostaną osoby,  które nie dostaczyły karty kwalifikacyjnej i nie wpłaciły minium 150 zł w celu zapłacenia zaliczki.

Kartę kwalifikacyjną i klauzulę RODO należy wydrukować lub pobrać druki w sekretariacie szkoły u p. Renaty Walczak. Kartę i klauzulę muszą wypełnić rodzice i podpisać w odpowiednich miejscach. Wypełnione i podpisane dokumenty uczniowie zwracają u p. Renaty Walczak. Należy również wpłacić zaliczkę w wysokości minimum 150  zł.

• Wyniki Zawodów Strzeleckich z KPN z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

• Data publikacji: 29.11.2023

13 listopada br.  zawodnicy i zawodniczki strzelali z karabinka pneumatycznego do tarczy punktowej – pozycja stojąc, odległość 10 m.

I najmłodsza grupa wiekowa:

• I miejsce  -  Hubert Konarkowski  23/30 pkt.
          • II miejsce  – Nikodem Jędryczka  20/30 pkt.
          • III  miejsce – Maria Kordus 20/30 pkt.
          • IV miejsce – Aleksander Ratajczak – 18/30 pkt.

II grupa wiekowa:

• I miejsce  -  Nikodem Ziarczyk   47/50 pkt.
          • II miejsce  – Oliwia Jędryczka  45/50 pkt.
          • III  miejsce – Ryszard  Gendera 41/50 pkt.
          • IV miejsce – Magdalena Juskowiak – 39/50 pkt.

III grupa wiekowa:

• I miejsce  -  Maria Gendera   40/50 pkt.
          • II miejsce  – Piotr Juskowiak  39/50 pkt.
          • III  miejsce – Dawid Wojtkowiak 36/50 pkt.
          • IV miejsce – Jakub Pierzchała – 31/50 pkt.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i dyplomy.

Dodatkowo odbyły się rozgrywki w warcabach. Najlepsza trójka: Tomek Konarkowski, Zosia Gendera i Rysiu Gendera otrzymali upominki.

Prezes SK LOK Borek Wlkp.

/-/Elżbieta Kordus

• "Rowy 2024"-aktualna lista uczestników.

• Data publikacji: 25.11..2023

Zgłoszenia przy1jmowane są przez Librusa lub kolonie2023@o2.pl. Temat wiadomości: Rowy 2024. Treść wiadomości: Zgłaszam (imię i nazwisko) na kolonie w Rowach. Telefon:  xxx xxx xxx. Liczba miejsc: 17 z 52

• Eliminacje do Ogólnopolskiego Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów.

• Data publikacji: 25.11.2023

16 listopada uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w szkolnych eliminacjach do "Ogólnopolskiego Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów". Po sprawdzeniu prac wyłoniono 10 uczniów, którzy przeszli do dalszego etapu. Są to:

• Gabriela Poprawa kl. 2a
          • Maria Górna kl. 2a
          • Amelia Nadolna kl. 2a
          • Wojciech Idkowski kl. 2b
          • Przemysław Piętak kl. 2c
          • Franciszek Mencel kl. 2c
          • Jakub Bujak kl. 2c
          • Gabriela Wielgosz  kl. 3a
          • Piotr Mazur kl. 3c
          • Leon Marcinkowski - kl. 3c.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Zwycięzcy etapu szkolnego otrzymali pamiątkowy dyplom oraz smycze do kluczy podarowane przez panią Annę Dopierałę, mamę uczennicy klasy 2 b.

/-/ Ewa Spychała, Daria Snela

• Dzień Kredki u Tygrysków.

• Data publikacji: 25.11.2023

Kredką dzieci mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. 22 listopada br. przedszkolaki świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabaw było utrwalanie nazw kolorów, doskonalenie umiejętności liczenia, kształcenie sprawności manualnej, układanie według wzoru. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, obejrzały bajkę pt. „ Kazio i Kredki”, wykonały pracę plastyczną pt. „Kolorowa kredka”. Był to wesoły i kolorowy dzień.

/-/ Ilona Bogdańska

• Światowy Dzień Życzliwości.

• Data publikacji: 22.11.2023

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, który w naszej szkole przebiegał pod hasłem:

„ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…”

Dzień ten służył promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, wszystkim ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym, który jest symbolem radości i optymizmu. W klasach I-III uczniowie mogli w tym dniu przykleić gotowe szablony, życzeń, pozdrowień, podziękowań, przeprosin lub samemu napisać miłe słowa, ozdobić swoją kartkę gotowym emblematem lub dorysować kredkami coś miłego. Starsi uczniowie mogli odrysować swoją dłoń i napisać miłe słowa, cytaty, życzenia i pozdrowienia dla szkolnych kolegów, które ozdobiły gazetkę na naszym korytarzu szkolnym. Pedagodzy dziękują wszystkim za chęć uczestnictwa w tym dniu. Mamy nadzieję, że Dzień Życzliwości utwierdzi nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

/-/Agnieszka Szymura