• Zajęcia rozwijające kreatywność – Laboratoria Przyszłości.

• Data publikacji: 03.11.2023

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z obsługą długopisów 3D i wykonali napisy na nową gazetkę w Sali informatycznej (115). Zaprojektowanie napisów  oraz ich wykonanie dało wiele satysfakcji.

Długopisy 3D to nowoczesne narzędzia do rysowania, które otwierają drzwi do niesamowitej przygody z tworzeniem własnych trójwymiarowych modeli. Inaczej to magiczna ręczna drukarka 3D  daje prawie nieograniczone możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju obiektów przestrzennych, przedmiotów codziennego użytku, ozdób, zabawek, pomocy naukowych, figurek, obrazków – ograniczeniem jest tylko  wyobraźnia!

/-/Magdalena Baran

• Tydzień Kariery w klasach I-III.

• Data publikacji: 03.11.2023

W klasach I-III obchodziliśmy „Tydzień Kariery”. Chętni uczniowie przynieśli i przedstawili swoje pasje oraz osiągnięcia w formie wystawy „Kuźnia talentów”. W ten sposób zachęcali całą społeczność do rozwijania swoich zainteresowań, pielęgnowania talentów. W czwartek i piątek 26 i 27 października przyjechała przeprowadzić pogadanki pani Urszula Burzyńska -doradca zawodowy, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. W każdej klasie odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie w sposób aktywny dowiedzieli się o różnorodnych grupach zawodowych, np. o zawodach, które wykonywane są na świeżym powietrzu, w nocy, w których pracownicy zakładają mundury, leczą, uczą, pomagają ludziom, zwierzętom, planują, projektują, budują, badają różnorodne zjawiska, podróżują. W ten sposób klasy I-III przygotowywały się już teraz do wyboru dalszej drogi kształcenia i zawodu w przyszłości.

/-/Dorota Jankowiak

• Światowy Dzień Książki z najlepszymi czytelnikami!

• Data publikacji: 03.11.2023

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w błyskawicznym konkursie "Uzupełnij tytuł książki". Dużo uśmiechu wywołały wystawy " Znalezione w książkach czyli zakładki naszych czytelników". Młodsi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem oglądali "Nietypowe Książki", a starszym spodobał się pomysł z gazetą "Książflix". Dziękujemy za Waszą obecność.

• Zrób jesienne zapasy.

• Data publikacji: 03.11.2023

Biblioteka szkolna zaprasza do zrobienia jesiennych zapasów. Małą podpowiedź znajdziecie w budynku „A” na gazetce bibliotecznej.

/-/Bibliotekarki

• Książkowy słoik życzeń.

• Data publikacji: 03.11.2023

Czytelnicy biblioteki szkolnej wrzucali do słoika zapisane tytuły książek, które chcieliby mieć w naszej bibliotece. Akcja została zorganizowana we wrześniu. Postaramy się spełnić Wasze książkowe życzenia.