• Zbiórka na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie.

• Data publikacji: 18.11.2021

W październiku Szkolny Wolontariat przeprowadził zbiórkę książek, gier planszowych oraz puzzli dla pensjonariuszy w DPS w Zimnowodzie. Cieszymy się bardzo, że nasza akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem uczniów. Dary przekazaliśmy już do pani dyrektor G. Wiry oraz opiekunów.

Bardzo nam było miło, gdy na stronie DPS Zimnowoda pojawił się post o takiej treści:

Serdecznie dziękujemy Grupie szkolnego wolontariatu działającej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borku Wlkp. oraz wszystkim Darczyńcom za przepiękny upominek! Zobaczcie ile nam sprawiliście radości! Z uwagi na covidowe obostrzenia zapraszamy Was na wiosenny piknik, bądźmy w kontakcie.

Oprócz postu dołączono również zdjęcia. Serce się raduje na widok uśmiechniętych twarzy.

/-/Magdalena Baran

• #SzkołaDoHymnu.

• Data publikacji: 11.11.2021

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 roku. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Każdego roku w tej akcji uczestniczy również nasza szkoła. Ze względu na obostrzenia sanitarne zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu akcji #SzkołaDoHymnu na zewnątrz szkoły. Uczniowie i nauczyciele udali się na Rynek, gdzie przed wspólnym odśpiewaniem hymnu delegacje poszczególnych klas zapaliły znicze pod tablicami pamiątkowymi. Punktualnie o godzinie 11.11 nastąpił punkt kulminacyjny akcji. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim, delegacja uczniów i nauczyieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowoidzie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Borku Wielkopolskim z Burmistrzem Borku Wielkopolskiego odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".