• Granty PPGR - ważny komunikat dotyczący uzupełnienia dokumentów.

• Szanowni Państwo,

W związku z nałożeniem na gminy obowiązku weryfikacji poprawności danych w złożonych oświadczeniach w ramach konkursu „Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym”, proszę o dostarczenie dokumentów:

1. Potwierdzenie faktu pracowania w PGR (jeżeli nie zostały dostarczone wcześniej) np.:- Świadectwo Pracy,

- Umowa o pracę,

- zaświadczenie z KOWR,

- zaświadczenie z ZUS,

- inny dokument (np. legitymacja ubezpieczeniowa, akt notarialny wykupu mieszkania z którego będzie wynikać zastosowanie ulgi preferencyjnej, zniżki z tytułu zatrudnienia w PPGR).

2. Dokument potwierdzający fakt pokrewieństwa w linii prostej (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie)  osoby pracującej w zlikwidowanym PPGR  z  uczniem (np. akt małżeństwa lub inny dokument –może być wydany wcześniej, nie musi być aktualnie datowany).

3. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych członka rodziny, który pracował w zlikwidowanym PPGR- jeżeli żyje (w załączeniu).

Prośba ta podyktowana jest  koniecznością doprecyzowania niezbędnych informacji umożliwiających przeprowadzenie oceny formalno-merytorycznej przez przedstawicieli Cyfrowej Gminy, którzy oceniają wniosek Gminy Borek Wlkp. i zwrócili się z pismem o uzupełnienie dodatkowych dokumentów (już po złożeniu wniosku o dofinansowanie).

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z zapisami programu z grantu mogą skorzystać osoby, które nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia wniosku (tj. w roku 2020 i  2021)  sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania tych rzeczy.

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp.,

ul. Rynek 1, biuro nr 10, 63-810 Borek Wlkp. do dnia 8 grudnia 2021r. do godz. 15.00 (liczy się data wpływu do urzędu).

/-/Urząd Miejski w Borku Wlkp.

• Zbiórka nakrętek i makulatury.

• Data publikacja: 25.11.2021

Uwaga! Akcja polegająca na zbiórce nakrętek i makulatury na pomoc dla chorej Zuzanny Suleckiej ze Smogorzewa została rozszerzona o zbiórkę zużytych baterii. Szczegóły po otwarciu plakatu:

/-/Samorząd Uczniowski

• Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

• Data publikacji: 24.11.2021

W tym roku po raz pierwszy nasza Szkoła uczestniczyła w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  Etap szkolny Olimpiady odbył się 23 listopada 2021 roku i wzięło w nim udział 11 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia. Wyniki przedstawiają się następująco:

• miejsce I: Filip Wika (2bs)
          • miejsce II: Dominik Janowski (2bs)
          • miejsce III: Bartosz Kowalski (2bs), Adrian Małczyński (1bs), Karol Szmytowski (2bs).

Tym razem nikt nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, ale początki bywają trudne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i otwartości na zdobywanie wiedzy, która z pewnością przyda się w życiu.

/-/Anna Majewska

• Przedszkolny konkurs „Polskie Symbole Narodowe”.

• Data publikacji: 24.11.2021

Na początku listopada odbył się konkurs plastyczny„ Polskie Symbole Narodowe”. Konkurs był skierowany dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Borku, w Zalesiu i Wycisłowie. Celem konkursu było kształtowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych wśród dzieci, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz pobudzanie u dzieci wyobraźni artystycznej i kreatywności.

Na konkurs wpłynęło 38 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 listopada. Wybór zwycięzców  był niesłychanie trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością .                                                                                                                                          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce: Franciszek Dolatowski – grupa Skrzaty