• Sekretariat szkoły nieczynny.

• Data publikacji: 11.11.2021

Informujemy, że jutro tj. 12 listopada 2021 roku sekretariat szkoły w budynku "A" oraz "B"  będzie nieczynny.

• Zawody Strzeleckie z Karabinka  pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości.
        • Zawody Strzeleckie z Karabinka pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości.

• Data publikacji: 10.11.2021

Zaproszenie Szkolne Koło Ligi Obrony Kraju serdecznie zaprasza dzieci i młodzież Gminy Borek Wlkp.  na Zawody   Strzeleckie z Karabinka  pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości,  które odbędą się dnia 18 listopada 2021r. godz.17:00 na Strzelnicy Pneumatycznej przy  ZSP w Borku Wlkp. ul. Szkolna 1.

/-/Elżbieta Kordus

•  „Przerwa na czytanie”.
        • „Przerwa na czytanie”.

• Data publikacji: 09.11.2021

28 października 2021r. nasza szkoła przyłączyła się do II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w czytaniu na przerwie. „Przerwa na czytanie” została zorganizowana w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Przedstawiamy film podsumowujący nasze szkolne działania. Dziękujemy za liczny udział w akcji! Bibliotekarki.

/-/Bibliotekarki

• Dowozy-Wycisłowo.

• Data publikacji: 09.11.2021

Z uwagi na przebudowę skrzyżowania w Wycisłowie, droga będzie nieprzejezdna dziś do godz. 15.00, w związku z tym autobus nie pojedzie przez wieś. Na odwozach dzieci będą wysiadać przy szkole. Proszę rodziców, aby odebrali dzieci spod szkoły.  Za utrudnienia przepraszamy, jednak są one nie z naszej winy.

• Ogólnopolski Tydzień Kariery.

• Data publikacji: 08.11.2021

Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego celem jest inspirowanie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego przedsięwzięcia.

Zostały przeprowadzone następujące działania:

1. Warsztaty i konsultacje indywidulane dla uczniów klas VIII, którzy stoją przed ważnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej oraz wyborem zawodu.  Spotkania prowadził pan Grzegorz Kozak, doradca zawodowy  z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie;

- warsztaty miały na celu podkreślenie roli doradztwa zawodowego w planowaniu własnej kariery zawodowej. Doradca  zawodowy w ramach zajęć z młodzieżą uporządkował wiedzę  o predyspozycjach zawodowych i zainteresowaniach oraz przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy.

- konsultacje indywidualne dla zainteresowanych uczniów, dotyczące wyborów kierunku dalszego kształcenia w celu zdobycia jak najlepszych kwalifikacji zawodowych.

2. Spotkania z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu.

Pani Urszula Burzyńska-Zimna odwiedziła 4 grupy przedszkolne, w których zajęcia odbywały się pod hasłem : „ Wiem kim będę, gdy będę duży”.

Spotkania w klasach I-III  oscylowały wokół tematu: „ Dziś Krzyś, a kim będzie Krzysztof?”

Natomiast w klasach VII temat przewodni brzmiał : „ Wiem, potrafię, planuję przyszłość”;

3. Indywidualne konsultacje zawodowe dla chętnych uczniów klas branżowych dot. wyboru dalszej ścieżki kształcenia oraz odpowiedniego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, prowadzone przez szkolnego doradcę zawodowego, panią Martę Paradysz;

4. Akcja „Kuźnia Talentów” skierowana do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nad prawidłowym jej przebiegiem czuwali pedagodzy szkolni. Celem nadrzędnym tego działania było ukazanie talentów, pasji i zainteresowań naszych uczniów, które przy okazji stanowiły ciekawą inspirację dla innych. Na korytarzu szkolnym powstała Mini Galeria, którą można było podziwiać przez okres 2 tygodni.

Składamy serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w działania z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

/-/Marta Paradysz