• Zbiórka plastikowych nakrętek i makulatury.

• Data publikacji: 23.11.2021

Samorząd Uczniowski przy współpracy z p. Anną Majewską ogłasza zbiórkę plastikowych nakrętek i makulatury.

Nakrętki zbieracie do końca przyszłego tygodnia w klasach- zorganizujcie miejsce z tyłu klasy gdzie będziecie je składować.

Makulaturę zostawiacie przy głównym wejściu do szkoły. Zbiórka potrwa do 7.12- wtedy też zabierzemy nakrętki z waszych klas. Prosimy wychowawców o wpisywanie punktów wszystkim, którzy przyniosą materiały.

Cały dochód z akcji przekazujemy na pomoc Zuzannie Suleckiej ze Smogorzewa. Zuzia walczy z poważną chorobą- sma. wszystkie informacje o zbiórce na Zuzię znajdziesz pod adresem: www.siepomaga.pl/zuzia.

/-/Samorząd Uczniowski

• "Murem za polskim mundurem".

• Data publikacji: 22.11.2021

Szkolny Wolontariat włącza się w Ogólnopolską Akcję "MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM". Celem jest okazanie szacunku mundurowym, którzy bronią polskich granic. Jest to temat dla nas bliski, ponieważ wśród obrońców granic są ojcowie naszych uczniów (m.in. z kl. 2 i 3). Już kilka tygodni trwa ich rozłąka z najbliższymi. Kartki wrzucamy do pojemników przy drzwiach wejściowych do budynków szkoły. Akcja trwa do 6 grudnia. Kartki zostaną wysłane do konkretnych żołnierzy (ojców dzieci z naszej szkoły). Zachęcam do udziału w akcji.

/-/Magdalena Lisiecka

• Wyniki zawodów strzeleckich z karabinka Pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości.

• Data publikacji: 22.11.2021

W czwartek 18 listopada 2021 na strzelnicy przy ZSP Borek Wlkp. odbyły się Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z okazji 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Brały w nich udział dzieci i młodzież gminy Borek Wlkp. Zawodnicy w pozycji stojąc maksymalnie oddawali 8 strzałów,  z czego 5 najlepszych było ocenianych .

Wyniki:

I kategoria – do klasy V SP

• 48/50 pkt. zdobył Tomasz Konarkowski zajmując I miejsce
          • 46/50 pkt. i II miejsce  po dogrywce zajął Ryszard Gendera ,
          • 46/50 pkt. i na III miejscu po dogrywce  uplasował się Filip Krystkowiak.

II kategoria – klasy VI – VIII SP

• 30/50 pkt.  i I miejsce zajął Dawid Wojtkowiak
          • 28/50 pkt.  i II miejsce zdobyła Katarzyna Konarkowska
          • 27/50 pkt.  wystrzelała Maria Gendera zajmując  III miejsce.

III kategoria – szkoły ponadpodstawowe

• I miejsce  z wynikiem  47/50 pkt. zdobył Miłosz Maćkowiak
          • II miejsce z wynikiem 39/50 pkt. zajęła Wiktoria Gendera
          • III miejsce Kacper Mołczyński  wystrzelając 21/50 pkt.

Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki oraz dyplomy.

Zawody odbyły się w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2021”.

/-/Elżbieta Kordus

• Ważne informacje na Librusie.

• Data publikacji: 20.11.2021

Proszę rodziców, którzy jeszcze nie zapoznali się z przesłanymi informacjami na Librusie o wejście do dziennika i odczytanie wszystkich ważnych informacji. Jednocześnie ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną proszę o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego za pomocą którego mogą zostać przesłane ważne informacje.

• Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

• Data publikacji: 18.11.2021

Od 26 października do 9 listopada 2021 roku odbywały się w naszej szkole etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w:

• Wojewódzkim Konkursie Chemicznym -3 osoby
          • Wojewódzkim Konkursie Fizycznym - 2 osoby
          • Wojewódzkim Konkursie Geograficznym - 2 osoby
          • Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego - 2 osoby
          • Wojewódzkim Konkursie Matematycznym - 5 osób

Uczniowie, którzy brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych:

• Adamiak Aleksander
          • Andrzejczak Anna
          • Gawrońska Julia
          • Gruszka Marta
          • Kanafa Wiktoria
          • Sekulak Jakub
          • Stężycki Kacper
          • Szkudlarski Nikodem
          • Szmyt Jędrzej
          • Szymańska Nikola

Gratulujemy wszystkim uczniom podjętej próby sprawdzenia swojej wiedzy w wymienionych wyżej konkursach, a szczególnie gratulujemy Kacprowi Stężyckiemu, który zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów oraz członkom szkolnych komisji za ich przeprowadzenie.

• "11 listopada".

• Data publikacji: 18.11.2021

Czuwaj. 11 listopada, jak co roku, braliśmy udział w uroczystościach niepodległościowych.

/-/dh Daria Wajnert