• Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego o „Mistrza Szkolnego Koła LOK w Borku Wlkp.”- wyniki.

• Data publikacji: 08.11.2021

W ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2021” 28 października br. na strzelnicy pneumatycznej odbyły się Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego o „Mistrza Szkolnego Koła LOK w Borku Wlkp.”

Każdy zawodnik oddał 3 strzały próbne oraz 5 ocenianych.

W kategorii do klasy V SP

Mistrzem  SK LOK został Ryan Kordus  z wynikiem 41/50 pkt.

I V-ce Mistrzem  SK LOK Tomasz Konarkowski zdobywając 38/50 pkt.

II V-ce Mistrzem SK LOK Ryszard Gendera  35/50 pkt.

W kategorii kl, VI-VIII SP

Mistrzem  SK LOK została Katarzyna Konarkowska  zdobywając 39/50 pkt.

I V-ce Mistrzem SK LOK Maria Gendera z wynikiem 37/50 pkt.

II V-ce Mistrzem SK LOK Dawid Wojtkowiak 28/50 pkt.

W kategorii  szkół ponadpodstawowych

Mistrzem SK LOK z wynikiem 37/50 pkt. został Miłosz Maćkowiak

natomiast   I V-ce Mistrzem SK LOK z wynikiem 36/50 Pkt. została Wiktoria Gendera.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

/-/Elżbieta Kordus

• 1 listopada.

• Data publikacji: 03.11.2021

Czuwaj. 1 listopada to czas zadumy i modlitwy za zmarłych. Poprzedza go wizyta na cmentarzu i pielęgnacja grobów bliskich. Ponieważ harcerstwo to również służba innym, postanowiliśmy odwiedzić borecki cmentarz, by zadbać o groby tych, o których nikt już nie pamięta. W piątek po raz drugi odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Borku.

/-/dh Daria Wajnert

• "Kicia Kocia w bibliotece".

• Data publikacji: 02.11.2021

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas pierwszych zostali mianowani na pełnoprawnych czytelników. W dniach od 20 do 22 października bibliotekarki odwiedziły najmłodsze klasy. Podczas odwiedzin dzieci wysłuchały opowiadania "Kicia Kocia w bibliotece" Anity Głowińskiej. Mali czytelnicy dowiedzieli się w jaki sposób wypożyczać książki, obejrzeli swoje karty czytelnika oraz mogli wypożyczyć książki do domu. Spotkanie zakończyło się wspólnym rysowaniem Kici Koci oraz regałów bibliotecznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych spotkań.

/-/Bibliotekarki

• Pamiętamy!

• Data publikacji: 31.10.2021

Z okazji 1 listopada przypominamy film "Pamiętamy", który powstał z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Lektura pełna grozy.

• Data publikacji: 29.10.2021

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

Co to będzie, co to będzie? ”

Od tych słów rozpoczęła się niezwykła lekcja języka polskiego w klasie VIIc  26 października. W klimacie jesiennego półmroku, wśród blasku świeć i szelestu gałęzi uczniowie odczytali II część „Dziadów” A.Mickiewicza.

Zajęcia stanowiły punkt wprowadzenia do lektury, którą postanowiliśmy omówić w okresie Świat Wszystkich Świętych, aby przybliżyć dawne obrzędy, ponieważ pojedyncze elementy nadal można spotkać wśród współczesnych kultur.

/-/Marta Sochacka