• Dzień owoców i warzyw.

• Data publikacji: 26.10.2023

20 października br. przedszkolaki obchodziły „Dzień owoców i warzyw”. Tego dnia „Tygryski” dowiedziały się w jakich owocach i warzywach jest najwięcej witamin oraz dlaczego warto je jeść. Każdemu przedszkolakowi podczas zajęć towarzyszył ulubiony pluszak. Dzieci tego dnia wykonały pracę plastyczną „Zdrowe warzywo i owoc”, wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, utrwalały umiejętności liczenia, ćwiczyły małą motorykę oraz koncentrację uwagi układając puzzle. Motywem przewodnim wszystkich ćwiczeń były warzywa i owoce. Na koniec dnia obejrzały bajkę  „Warzywa smaczne i zdrowe”.

/-/Ilona Bogdańska

• Z wizytą w schronisku.

• Data publikacji: 26.10.2023

"Prawdziwy przyjaciel pozostawia ślady łap na Twoim sercu"...19 października sporo tych śladów otrzymaliśmy w schronisku w Radlinie , do którego udaliśmy się z zebranymi darami dla psiaków i kotów.  Serdecznie dziękujemy wszystkimi ... wolontariuszom małym  i tym starszym. To dzięki wam nadchodząca zima będzie , dla nich mniej uciążliwa, ponieważ wśród karmy znalazły się koce, poduszki, ręczniki a nawet zabawki.  Radość psów była bezcenna, podobnie jak wolontariuszy, którzy mimo pochmurnej pogody z wielką przyjemnością i zaangażowaniem zabrali czworonogi na spacer. Zapraszamy na fotorelację z wizyty .

/-/Wolontariat Szkolny

• "Czytam z klasą".

• Data publikacji: 26.10.2023

W październiku uczniowie klas drugich szkoły podstawowej przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI”: moduł I -  Bądź dobry dla ludzi, moduł II – Bądź dobry dla zwierząt, moduł III –  Bądź dobry dla roślin. Uczniowie realizują projekt pod opieką pani Renaty Talarskiej. Uczniowie poznali chmurkę Tosię, która napisała do nich specjalny list. Uczestnicy projektu założyli też swoje „Lekturniki”. Obecnie drugoklasiści rozwiązują zagadki i zadania wspólnie z „Detektywem Pozytywką” – głównym bohaterem pierwszej lektury. Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke.

• "Kwiaty Wyobraźni".

• Data publikacji: 26.10.2023

W październiku jest obchodzony Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem Tu kwitnie wyobraźnia. Z tej okazji czytelnicy z budynku B podczas porannych zajęć plastycznych w czytelni tworzyli „Kwiaty Wyobraźni”. Kwiaty można obejrzeć w bibliotece.

/-/Bibliotekarki

• Noc bibliotek szkolnych 2023.

• Data publikacji: 26.10.2023

"Noc bibliotek 2023" w naszej szkole rozpoczęło wspólne czytanie wiersza Wisławy Szymborskiej "Nieczytanie". Następnie uczniowie podzieleni na zespoły losowali konwencję, w której musieli przedstawić pozostałym wiersz Szymborskiej. Do wyboru było czytanie jak: żołnierz, starszy pan, małe dziecko, dziennikarz sportowy itd.

Następnym zadaniem było wykonywanie przez zespoły "chmur wyrazowych" z hasłami promującymi czytanie, "Noc Bibliotek" i książki.

Kolejno uczniowie wykonywali "książkowe kalejdoskopy" - losowali tytuł książki, którego element umieszczali w kalejdoskopie. Później nastąpiła projekcja prac wykonanych przez uczniów.

"Książka na sportowo" to  konkurencje z wykorzystaniem książek - mamy wśród nich książkowe domino, wąż książkowy, książkowy wyścig czy alfabetyczne układanie kart książek.

Po dawce ruchu potrzebowaliśmy chwili wytchnienia, by odpocząć i zrelaksować się w czasie oglądania filmu "Moja mama gorylica", który bardzo nam się podobał.

Ostatnim punktem naszej "Nocy w Bibliotece" było ognisko z kiełbaskami, które każdy usmażył sobie sam. Ogniskiem zakończyliśmy nasz wspólny czas, chociaż nikomu nie chciało się wracać do domu.

Dziękujemy pani Joannie, panu Robertowi i panu Sebastianowi za pomoc w organizacji Nocy Bibliotek 2023.