• Jesienny parasol w bibliotece.

• „Jesienny parasol w bibliotece” to pierwsza w tym roku praca plastyczna wykonana przez uczniów w budynku „B”. Każdy to potrafi wystarczy przyjść do biblioteki szkolnej. Raz w miesiącu w czytelni podczas przerwy lub rano gdy czekacie na lekcje. Jest to kontynuacja zeszłorocznych porannych spotkań plastycznych.

/-/Bibliotekarki

• Zrób jesienne zapasy.

• Data publikacji: 03.10.2023

Biblioteka szkolna zaprasza do zrobienia jesiennych zapasów. Małą podpowiedź znajdziecie w budynku „A” na gazetce bibliotecznej.

/-/Bibliotekarki

• Sukces w sztafetowych biegach przełajowych.

• Data publikacji: 30.09.2023

26 września 2023 roku w Krobi odbyły się Mistrzostawa Powiatu Gostyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miło nam poinformować, że drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie:

• Arutur Matelski-kl.6a
          • Kuba Hasiński-kl.6a
          • Kacper Demski-kl.6a
          • Robert Przybylak-kl.6a
          • Nikodem Pietracki-kl.6b
          • Ksawery Michalski-kl.6b
          • Kuba Przybyła-kl.6c
          • Bartosz Patalas-kl.5b

zajęła II miejsce.

Wymienieni uczniowie otrzymali 2 punkty do stypendium za osiągnięcia sportowe (przypominamy, że do otrzymania stypendium należy uzyskać minimum 4 pkt.)

• Dzień Jabłka u Tygrysków.

• Data publikacji: 30.09.2023

28 września br. „Tygryski” obchodziły  „Światowy Dzień Jabłka”. Tego dnia dzieci słuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Entliczek – Pentliczek”, wykonały pracę plastyczną „Jabłko”, utrwalały umiejętność liczenia przy pomocy papierowych jabłek, układały puzzle, gdzie motywem przewodnim były jabłka, bawiły się przy piosence „Małe Czerwone Jabłuszko”, ale najwspanialszą atrakcją dla wszystkich dzieci było pieczenie jabłkowych ciasteczek. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał zdrowe jabłuszko. Był to prawdziwie jabłkowy dzień.

/-/Ilona Bogdańska

• Przedszkolaki świętują Dzień Chłopaka.

• Data publikacji: 30.09.2023

Dzień Chłopaka w przedszkolu to świetna okazja do zintegrowania całej grupy. To dzień, w którym dzieci poznają się podczas wspólnych zabaw, gier, tańców. Tak też było u „Tygrysków”. Dziewczynki zaśpiewały młodym kawalerom huczne sto lat, wręczyły piękne upominki, a także zaprosiły do wspólnej zabawy przy piosenkach „Śpiewające Brzdące”. Twarze wszystkich chłopców i dziewczynek tego dnia były uśmiechnięte.

/-/Ilona Bogdańska