• Święto pieczonego ziemniaka - piknik klas ósmych.

• Data publikacji: 29.09.2023

26 września 2023 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami zorganizowali piesze wyjście do wigwamu w Trzecianowie. Obchodzili święto pieczonego ziemniaka i "kiełbaski" połączone z aktywnym spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, a wspólne gry i zabawy sprzyjały wesołej atmosferze.

/-/Agnieszka Walkiewicz

• Wyniki wyborów do Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

• Data publikacji:27.09.2023

27. 8a- Stanisławska Małgorzata
          28. 8b- Wojciechowska Bernadeta

/-/Władtysław Hałas

• Zebranie Rady Rodziców.

• Data publikacji: 26.09.2023

W dniu 28.09.2023r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim. Serdecznie zapraszamy osoby kończące swoją kadencję oraz nowo wybrane na zebraniach klasowych.

• Akcja „Kasztan”.

• Data publikacji: 25.09.2023

Ogłaszamy coroczną zbiórkę kasztanów. Uwaga!  Zbierajcie kasztany i suszcie je w domu. Najlepiej rozłóżcie je na płaskiej  powierzchni cienką warstwą. Ususzone kasztany odbierzemy w szkole w dniach od 25 do 30 października. Nie wolno przynosić kasztanów wcześniej! Pamiętajcie o podpisaniu worka! Nie martwcie się, że kasztany zrobią się lekkie- dostajecie więcej punktów (1kg- 2punkty-maksymalnie 14pkt.) - uczniowie klas 4-8. Uczniowie młodszych klas otrzymają pisemne pochwały. Zebrane pieniądze przekażemy między innymi na organizację konkursów i dyskotek szkolnych. Dziękujemy za każdy przyniesiony kilogram!

/-/Samorząd Uczniowski

• Dzień Spadającego Liścia u Tygrysków.

• Data publikacji: 25.09.2023

Na powitanie jesieni w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia. Podczas wspólnych zabaw dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie. Tego dnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Jesienny liść” malując farbami przy użyciu swoich paluszków. Następnie prezentowały swoje prace oraz pozowały do zdjęć w jesiennej fotobudce. Przed obiadkiem ”Tygryski” wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesiennych kolorowych liści. Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze.

/-/Ilona Bogdańska

• Spotkanie z policjantami.

• Data publikacji: 25.09.2023

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o ruchu drogowym oraz o bezpieczeństwie. 21 września br. do przedszkolaków przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu na pogadankę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, w przedszkolu oraz w domu. Pani policjantka wspomniała o szkodliwym, nadmiernym używaniu telefonów komórkowych. Dzieci mogły założyć czapkę policjanta, zobaczyć jak wygląda pałka, kajdanki, lizak policyjny. Największą frajdą dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia od środka auta policyjnego oraz cukierki, które były bardzo ważną atrakcją. Uradowane przedszkolaki podziękowały policjantom za przybycie uściskiem dłoni oraz laurką. Dla „Tygrysków” było to bardzo ważne spotkanie.

/-/Ilona Bogdańska