• Leśna Marzanna.

• Data publikacji: 11.04.2023

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę pokarmu dla leśnych zwierząt. Była to kontynuacja akcji „Choinka dla leśnych zwierząt”. 22 marca delegacja uczniów  zawiozła zebrane produkty do lasu. Mamy nadzieję, że nasi leśni przyjaciele będą się zajadać z apetytem. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

/-/Samorząd Uczniowski

• Europejski Tydzień Mózgu.

• Data publikacji: 11.04.2023

18 marca od 1998 roku cały świat obchodził Europejski Dzień Mózgu.  Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. Celem tego działania  jest propagowanie zdrowego stylu życia, który ma wpływać na poprawne funkcjonowanie naszego mózgu.

Z zaproponowanych działań mogli skorzystać wszyscy uczniowie.

Podczas poniedziałkowych oraz piątkowych zajęć uczennice z klasy 8 a otrzymały sporą dawkę wiedzy nt. „ Jak dbać o mózg?’ . Dodatkowo zapoznały się z sylwetką propagatora gimnastyki mózgu, Paula Dennisona oraz nauczyły się kilku podstawowych ćwiczeń z tego zakresu. Wiedzą, kiedy warto je stosować (jako przerwa śródlekcyjna, przerwa w intensywnym uczeniu się w domu, podczas przygotowania do sprawdzianu ósmoklasisty, itp.) oraz jak efektywnie wpływają one na umiejętność  uczenia się. Znają już istotę nawadniania organizmu, wiedzą, jaka woda jest dla nas najzdrowsza oraz od czego zależy dzienne zapotrzebowanie na nią i jaką dawkę powinniśmy codziennie spożywać ( zgodnie ze Światową Organizacją Zdrowia). Było mnóstwo ćwiczeń praktycznych, które mogą nam zastępować rutynę,  niebezpieczną dla naszego mózgu.  Nie zabrakło łamigłówek, rebusów,  zagadek lateralnych oraz czynności wykonywanych „do góry nogami”. Uczennice mogły także dać upust swojej wyobraźni podczas zajęć pod hasłem: „ … a gdyby muzyka była obrazem?”. Dzieła powstałe do utworów Spring Waltz (Chopin ) oraz „Made You Look”( Meghan Trainor)  możemy podziwiać na ściennej gazetce, niedaleko sekretariatu. Dodatkowym tematem, poruszanym podczas zajęć, była koloromagia. Uczennice poznały moc kolorów i ich wpływ oraz znaczenie dla naszego samopoczucia. Skorzystaliśmy również z zasobów Internetu i sprawdziliśmy, jaki kolor najlepiej oddawał towarzyszący nam podczas spotkania nastrój. Zespoły klasowe przygotowały plakaty z udziałem leniwej ósemki, które dumnie przyozdabiają klasowe gazetki.

Wszystkim zaangażowanym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

/-/Marta Paradysz

• Życzenia Wielkanocne.

• Data publikacji: 07.04.2023

Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych świąt w atmosferze domowego ciepła, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą. Wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracyjono-Obsługowi Szkoły

• Informacja o konkursie.

• Data publikacji: 03.04.2023

Organizowany jest konkurs "Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów" dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Informacji o konkursie udziela Anna Majewska.