• Konkurs Plastyczny "Nasza Marzanna - Zimowa Panna" został rozstrzygnięty!!!

• Data publikacji: 21.03.2023

Prace uczniów z klas I-III oceniła komisja konkursowa, w składzie: Panie: Elżbieta Figielek, Karolina Borońska, Arleta Sysiak oraz Renata Talarska. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ale wyłoniła laureatów.

W kategorii klas 1 miejsca zajęli:

• 1.miejsce - Zofia Nowak
          • 2.miejsce - Nina Sworowska
          • 3.miejsce - Nadia Kuczyńska
          • 4.miejsce -Przemysław Piętak
          • 5.miejsce -Katarzyna Polaszyk
          • 6.miejsce- Emilian Matyszczak

W kategorii klas 2 miejsca zajęli:

• 1.miejsce - Jakub Bujak
          • 2.miejsce - Olaf Jankowski
          • 3.miejsce - Zofia Błaszyk
          • 4.miejsce - Patrycja Górna
          • 5.miejsce - Marcel Bugzel
          • 6.miejsce - Leon Dąbrowski

W kategorii klas 3 miejsca zajęli:

• 1.miejsce - Lena Gruszka
          • 2.miejsce - Iga Waleńska
          • 3.miejsce - Oskar Dopierała
          • 4.miejsce Julianna Matyszczak
          • 5.miejsce - Kacper Polaszyk
          • 6.miejsce - Julia Zakrzewska

Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ZSP. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!! Poniżej krótka fotorelacja z konkursu!

/-/Marta Szymczak, Magdalena Stachowiak - Marcinkowska

• Turniej Maszyn Wiatrowych – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim drugi rok z rzędu w czołówce eliminacji regionalnych w Poznaniu!

• Data publikacji: 20.03.2023

W sobotę 18 marca 2023 r. dwa zespoły uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim rywalizowały w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wiatrowych w Poznaniu. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 46 im. Marii Dąbrowskiej przy ulicy Inowrocławskiej. Obie nasze drużyny zakończyły rywalizację na podium: miejsce drugie zajął zespół z klasy 8a w składzie: Weronika Mazur, Marcelina Walkiewicz i Oliwia Zaremba, a miejsce trzecie zespół z klasy 8b: Franciszek Dutkiewicz, Aleksander Adamiak i Dawid Wytykowski. Do eliminacji regionalnych w Poznaniu zgłosiły się 23 drużyny ze szkół podstawowych. Pod koniec marca dowiemy się, czy doskonałe wyniki uzyskane przez naszych uczniów wystarczą aby zakwalifikowali się oni do finału Turnieju, który odbędzie się 24 kwietnia 2023 r. w Warszawie. Organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

/-/Anna Majewska

• Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej 2023.

• Data publikacji: 20.03.2023

W czwartek 09 kwietnia 202 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się powiatowy konkurs XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Branżową Szkołę I stopnia w Borku Wielkopolskim reprezentowali uczniowie z klasy 1bs: Nicolas Dopierała, Kewin Drzewiecki, Nikola Frąckowiak, Wiktoria Jabłońska, Mateusz Maćkowiak, Nikola Maleszka, Piotr Parysek, Bartosz Pawlik, Piotr Pietratzki, Damian Pietrzyk, Angelika Wojtaszyk i Dawid Wojtkowiak. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Rzecznik Konsumentów działający przy Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

/-/Anna Majewska

• Walentynkowe love w bibliotece szkolnej.

• Data publikacji: 20.03.2023

Walentynkowe love w bibliotece szkolnej -  to warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczestnicy zebrani tego dnia na zajęciach sprawdzili swoje zdolności manualne oraz kreatywność. Warsztaty bardzo podobały się uczniom, a wykonane serca jeszcze 14 lutego trafiły do wybrańców.

Poza warsztatami bibliotekarki przygotowały dla chętnych uczniów konkurs pt. "Literackie pary zakochanych", których laureaci zostali obdarowani słodkim upominkiem w postaci serca, symbolu miłości i zakochanych.

"O miłości..." to wystawa książek związanych z dniem zakochanych.

#LabolatoriaPrzyszłości#druk3D

#dobrepraktyki