• Tłusty Czwartek z Ozobotem.

• Data publikacji: 07.03.2023

W dniu 16.02.2023 roku i 17.02.2023 roku uczniowie klasy 3a bali udział w zajęciach z robotem edukacyjnym Ozobotem w ramach XI edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”. Dzieci mogły zapoznać się z działaniem robota edukacyjnego Ozobota. Poznały zasady jego użytkowania. Dzieci rysowały kolorowe kody, programowały w ten sposób zadania na trasie robota. Podczas zajęć uczniowie świętowali Tłusty Czwartek, używając do kodowania planszy z ilustracjami pączków. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z Ozobotem.

/-/ Justyna Majerowicz; Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Laboratoria Przyszłości-styczeń.

• Data publikacji: 01.03.2023

Przedstawiamy zdjęcia z wykorzystania w styczniu 2023 roku sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

/-/Karolina Borońska.

• Dyskoteka Walentynkowa.

• Data publikacji: 01.03.2023

Szkolne obchody święta miłości i przyjaźni rozpoczęliśmy od poczty walentynkowej dnia 14 lutego,  dzięki której każdy mógł przekazać bliskiej osobie serdeczną wiadomość. Dwa dni później -16 lutego zorganizowaliśmy szkolną dyskotekę. Naszym celem jak zawsze była integracja uczniów poprzez wspólną zabawę oraz wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Imprezę uatrakcyjniły konkursy przeprowadzone przez członków zarządu SU.  Był taniec z balonem, taniec na gazecie, zabawy ruchowe krzesełka i rodzinka oraz limbo. Konkurencje wywołały wiele śmiechu i dały możliwość współpracy i współdziałania. Osoby startujące w konkurencjach otrzymały słodką niespodziankę. Dużą atrakcją była loteria (z główną nagrodą -dużą pizzą) oraz walentynkowa fotościanka, na tle której wszyscy robili sobie zdjęcia. Oczywiście jak zawsze był słodki poczęstunek i napoje. Trzeba przyznać, że atmosfera była naprawdę wspaniała i wszyscy bawili się doskonale.

/-/Samorząd Uczniowski

• Ostatki u Motylków.

• Data publikacji: 22.02.2023

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, tańcem, dobrą zabawą. 21 dzień lutego br., czyli ostatni dzień karnawału był dla Motylków dniem pełnym niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki zamieniły się w spidermanów, batmanów, policjantów, wróżki, syrenki, księżniczki, pieski. Na baliku nie zabrakło ulubionych postaci z dziecięcych bajek. Motylki uczestnicząc w różnych zabawach bardzo miło spędziły dzień. Balik karnawałowy  dostarczył dzieciom dużo atrakcji, niezapomnianych przeżyć. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech, spontaniczna aktywność każdego malucha.

/-/Ilona Bogdańska

• Walentynki u Motylków.

• Data publikacji: 20.02.2023

14 lutego na całym świecie obchodzone są Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Dzień Świętego Walentego stał się częścią polskiej tradycji. W tym dniu wyznajemy sobie miłość, przyjaźń, celebrujemy go. Dzień 14 lutego br. był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Motylki pięknie ubrane tańczyły z serduszkami przy piosenkach Śpiewające Brzdące, Dziecięce Przeboje, wykonały pracę plastyczną pt. walentynkowe serduszko, uczestniczyły w różnych walentynkowych zabawach. Na koniec obejrzały bajkę Karolek i Walentynki. Dzień Świętego Walentego dla Motylków był dniem pełnym miłych wrażeń.

/-/Ilona Bogdańska

• Bal karnawałowy klas 1-3.

• Data publikacji: 20.02.2023

Tak bawiły się na Balu Karnawałowym klasy 1-3 naszego zespołu. W zorganizowanym 27 stycznia Baliku udział wzięło 170 dzieci. Skoczną oprawę muzyczną, gry i zabawy karnawałowe z nagrodami przygotował Dj Wilk oraz jego koleżanki, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pozowaliśmy do zdjęć w foto-budce, braliśmy udział w pokazie mody. Po uśmiechniętych buziach widać było, że dzieci były szczęśliwe. A jakie królowały w tym roku stroje karnawałowe zobaczcie sami w fotogalerii...

/-/Marta Szymczak