• Walentynki w bibliotece szkolnej.

• Data  publikacji: 20.03.2023

Mali czytelnicy z kolorowych i papierowych serc, tworzyli  "Serduszkowe zwierzątka". Powstały cudne kotki, pszczółki i pieski.  15 lutego uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej wyruszyli w czytelniczą podróż do "Przygody". „Bilety" można było odbierać w bibliotece szkolnej. Komu uda się ukończyć podróż do końca marca otrzyma dyplom i upominek.

/-/Bibliotekarki

• Motylki świętują Dzień Kobiet.

• Data publikacji: 20.03.2023

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych małych, jak i dużych. Tego dnia w grupie przedszkolnej Motylki od samego rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy zaśpiewali wszystkim kobietkom uroczyste „Sto lat”, złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli piękne upominki. Dzieci bawiły się przy piosence „Dzień Kobiet Święto Pań”, wykonały prace plastyczną pt. kolorowy kwiatek, na koniec dnia obejrzały dla wyciszenia bajkę „Kazio i Dzień Kobiet”. Dzień 8 marca br. był dla przedszkolaków, a szczególnie dla dziewczynek dniem pełnym niezapomnianych wrażeń.

/-/ Ilona Bogdańska

• Konkurs wokalny „Kolędy i pastorałki”.

• Data publikacji: 20.03.2023

W dniu 16.01.2023 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim odbył się konkurs wokalny „Kolędy i pastorałki”. Dziękujemy Pani Dyrektor Justynie Chojnackiej i pracownikom MGOK-u za pomoc w organizacji konkursu. Uczniowie klas 1-3 byli oceniani w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Komisja konkursowa w składzie: Pan Dyrektor Władysław Hałas, Pani Dyrektor Elżbieta Figielek, Pani Lidia Wytykowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Pierzchała, Pani Barbara Kasperkowiak miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani wokalnie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci konkursu nagrody. Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolski, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim, Ksiądz Proboszcz Tadeusz Lorek byli fundatorami nagród i upominków – serdecznie dziękujemy. W kategorii solistów: pierwsze miejsce zajęła Amelia Zajdler z klasy 3c; drugie miejsce zajęła Lena Paradysz z klasy 3a; trzecie miejsce zajęła Lena Adamkiewicz z klasy 1a. W kategorii zespołów: pierwsze miejsce zajęły Lena Gruszka, Inga Waleńska, Julia Zakrzewska z klasy 3a; drugie miejsce zajęli Marcelina Adamczak, Jan Adamiak, Mikołaj Stelmaszyk z klasy 3c; trzecie miejsce zajęły Julia Gruszka, Gabriela Wujek, Kornelia Woźniak z klasy 1c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

/-/ Magdalena Lisiecka, Marta Piaszczyńska, Marta Szymczak; Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Szczepienia-informacja.

• Data publikacji: 13.03. 2023

Przypominamy, że minął termin składania formularzy zgody na szczepienia przeciwko HPV. Jeśli wyrażają Państwo chęć zaszczepienia córki proszę o dostarczenie formularza do środy – 15.03 do Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., biuro nr 8.

/-/Urząd Gminy

• Mistrzowie sałatki jarzynowej.

• Data publikacji: 07.03.2023

W dniu 17.02.2023 roku uczniowie klasy 3a przygotowali sałatkę jarzynową używając do jej wykonania m.in. pietruszki z własnej hodowli. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego krojenia warzyw. Były dumne z przygotowanej samodzielnie sałatki, która była smacznym dodatkiem do drugiego śniadania. Uczniowie po mistrzowsku poradzili sobie z przygotowaniem zdrowego, kolorowego i smacznego posiłku.

/-/ Justyna Majerowicz; Magdalena Stachowiak-Marcinkowska