• Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego  w Przedszkolu Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie  w roku szkolnym 2023/2024.
        • Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie w roku szkolnym 2023/2024.

• Data publikacji: 10.02.2023

Zamieszczamy "Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie w roku szkolnym 2023/2024". Deklarację składają rodzice dzieci uczęszczających obecnie do Przedszkola Samorządowego w Borku Wielkopolskim, którzy chcą, żeby w przyszłym roku szkolnym (od 1 września 2023 roku) dzieci uczęszczały do Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" w Karolewie. Przypominamy, że od 1.09.2023 roku Przedszkole Samorządowe w Borku Wielkopolskim ulegnie likwidacji. Deklaracje składamy w sekretariacie szkoły.

• W poszukiwaniu pięknych ujęć-wędrówka leśnymi duktami Leśnictwa Stawiszyn.

• Data publikacji: 07.02.2023

Dzisiaj tj. 7 lutego 2023 roku wyjechaliśmy na wędrówkę leśnymi duktami Leśnictwa Stawiszyn  w  poszukiwaniu pięknych ujęć. Na wyjazd zdecydowały się tylko trzy osoby ale to i tak 50% więcej niż wczoraj. Serdecznie uczniom dziękujemy. Uczniowie wytrwale pokonali trasę liczącą ponad 10 kilometrów. W wybranych i naszym zdaniem ciekawych miejscach były robione zdjęcia. Mróz dawał nam się we znaki lecz kilometry  mijały. Zmarznięci ale zadowoleni dotarliśmy do Stanicy Wędkarskiej. Na koniec była herbata, kiełbasa i bułka. Przy odpoczynku i posiłku w Stanicy Wędkarskiej p. Artur Paździeski opowiedział kilka ciekawych rzeczy o Zalewie Jeżewo. Opiekę w czasie wędrówki sprawował: p. Władysław Hałas. Nad częścią kulinarną i dydaktyczną czuwał p. Artur Paździerski. Uprawnienia do prowadzenia pojazdu szkolnego wykorzystał p. Eugeniusz Walczak.

• Feryjny marsz nordic walking (Stawiszyn).

• Data publikacji: 06.02.2023

Dzisiaj tj. 6 lutego 2023 roku wyjechaliśmy na feryjny marsz nordic walking nad Zalew Jeżewo. Szkoda, że na wyjazd zdecydowały się tylko dwie uczennice i za to serdecznie im dziękujemy. Wytrwale pokonały trasę liczącą ponad 10 kilometrów. Na koniec była herbata, kiełbasa i bułka ale dziewczyn nie zdecydowały się na konsumpcję. Przy odpoczynku i posiłku w Stanicy Wędkarskiej odbyła się również krótka pogadanka z zakresu pomocy przedmedycznej. Opiekę w czasie wędrówki sprawowali: p. Mirosława Paździerska oraz p. Władysław Hałas. Nad częścią kulinarną i dydaktyczną czuwał p. Artur Paździerski. Uprawnienia do prowadzenia pojazdu szkolnego wykorzystał p. Eugeniusz Walczak.

• Podziękowania od  parafii pw. Św. Mikołaja  Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Równem w Ukrainie.
        • Podziękowania od parafii pw. Św. Mikołaja Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Równem w Ukrainie.

• Data publikacji: 05.02.2023

Po prostu nie wyobrażam sobie, jak Oksana Ivantsi Woźnica, zorganizowała wszystko, ale znowu jestem przekonany, że nie ma nic niemożliwego dla ludzi zjednoczonych w jednym celu. Brakuje słów, aby opisać naszą wdzięczność naszym przyjaciołom, którzy odpowiedzieli na potrzebę parafiny i wosku  do zniczy. Dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że zbiórka została zorganizowana w szkołach. Oznacza to, że nikt i nigdy nie będzie w stanie narzucić Polakom mitu o „wielkiej ruskiej duszy”, a dzieci dowiedzą się, że nie ma granic i ograniczeń, kiedy miłość porusza ludzi, że wielkie rzeczy dokonują zwykli  LUDZIE. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom za to, że żadne kłopoty nie pozostały w tyle. Dzięki za prawdziwy skarb 20 kartonów ze świecami. Ale wiedzcie, że największym skarbem są wasze wielkie serca Dziękujemy. Razem do zwycięstwa!

Żródło: Парафія св. Миколая УГКЦ

• Marsz nordic walking (Stawiszyn)-zaproszenie.

• Data publikacji: 05..02.2023

Zapraszamy chętnych uczniów na marsz nordic walking. Wyjazd 6 lutego 2023 roku o godz. 10.00 sprzed szkoły. Powrót ok. 13.00. Kijki zapewnia szkoła. Miejsce marszu-Stawiszyn. Zapisy do godz. 9.00  w poniedziałek 06.02.2023 roku  ze względu na konieczność sporządzenia karty wycieczki. Niezbędna zgoda rodziców (Zgoda.pdf). Zgodę należy dostarczyć w dniu wyjazdu. Liczba miejsc: 18. Można się również zgłaszać pisząc do dyrektora szkoły na Teamsach lub w Librusie. W czasie marszu pokonamy trasę długości ok. 7 km. Po powrocie do Strażnicy PZW ciepła herbatka, kiełbaska z bułką i ketchupem. Poćwiczymy również w Strażnicy PZW udzielanie pierwszej pomocy na manekinach z wykorzystaniem AED. Odpłatność: 0 zł. Zapraszamy uczniów klas 4-8.Decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń do wyczerpania miejsc w szkolnym bucie. Opiekę sprawować będą: Mirosława Paździerska, Magdalena Baran, Artur Paździerski i Władysław Hałas.