• Spotkanie z pisarką.

• Data publikacji: 30.11.2022

21 listopada 2022 naszą szkołę odwiedziła pani Genowefa Matczak – autorka książek „Biedronka Mania” i „Malinka w świecie snów”.

Wykorzystując prezentację multimedialną, pisarka opowiedziała dzieciom o kulisach powstawania książeczki „Malinka w świecie snów”. Tytułowa bohaterka to dziewczynka, która podczas snu potrafi się przenosić do niezwykłego świata. Poznaje tam wyjątkowych przyjaciół i odwiedza ciekawe miejsca, niedostępne dla zwykłych ludzi.

Podczas spotkania, pani Genowefa, zaprosiła drugoklasistów do „podwodnego tańca” i zabawy w „teatrzyk cieni”. Dzieci nauczyły się piosenki o koali i  poznały wiele ciekawostek o krukach.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem pisarki. Była też możliwość zakupienia książeczki z dedykacją od autorki. W podziękowaniu za spotkanie uczniowie wręczyli pisarce kwiatki i laurkę. Dziękujemy p. Marii Kaźmierczak za pomoc w organizacji spotkania.

Książki „Biedronka Mania” i „Malinka w świecie snów” są dostępne w naszej bibliotece. Zachęcamy do wypożyczeń!

/-/Bibliotekarki

• Motylki i Miś.

• Data publikacji: 30.11.2022

Pluszowy Miś jest towarzyszem wszystkich dzieci  w świecie beztroskiej zabawy, najlepszym przyjacielem oraz powiernikiem największych sekretów. Z okazji Dnia Pluszowego Misia grupa przedszkolna Motylki miała możliwość przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Każdy maluch spędził ten wyjątkowy dzień ze swoją ulubioną przytulanką. Dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy Miś”. Dzień spędzony w misiowej krainie był pełen radości, uśmiechu, szczęścia.

/-/ Ilona Bogdańska

• Informacja odnośnie czasowego wyłączenia oświetlenia ulicznego.

• Data publikacji: 27.11.2022

Zgodnie z art. 37 ustawy z dnia 7 października 2022 r. (Dz.U. poz. 2127) w  związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej Gmina musi uzyskać 10% oszczędności zużycia energii elektrycznej. W związku z tym nastąpi stopniowe wyłączenie oświetlenia ulicznego od godziny 01:00 do 04:00. Utrudnienia te wywołane są obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej spowodowane konfliktem zbrojnym.

Źródło: www.borekwlkp.pl

• Zakładowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z Okazji Święta Niepodległości.

• Data publikacji: 22.11.2022

Zakładowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z Okazji Święta Niepodległości odbyły się 16 i 17 listopada 2022 roku. Zawodnicy  - pracownicy szkoły oddawali 8 strzałów, w tym 5 najlepszych było ocenianych. Startowały 32 osoby.

Wyniki:

• I miejsce Paweł Kuliński 46/50 pkt.
          • II miejsce Szymon Palczewski  45/50 pkt.
          • III miejsce Marta Szymczak 45/50 pkt.
          • IV miejsce Piotr Gogulski 44/50 pkt.
          • V miejsce Michał Pachciarz 44/50 pkt.
          • VI miejsce Marlena Marciniszyn 41/50 pkt.

Wszystkim dziękujemy za tak liczny udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy.

/-/Elżbieta Kordus

• Informacja o konkursie.

• Data publikacji: 21.11.2022

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie organizuje konkurs dla uczniów klas 7 oraz 8 pod hasłem: "Zakładam firmę w branży ekologicznej". Informacji o konkursie udziela doradca zawodowy, p. Marta Paradysz.