• Balik Andrzejkowy i akcja „Babeczki z wróżbą”.

• Data publikacji: 11.12.2022

W dniu 25.11.2022 roku uczniowie klas 1-3 bali udział w „Baliku Andrzejkowym”. Na sali panowała radosna atmosfera. Były tańce, wróżby, wspólne zabawy integrujące dużych i małych. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji i poprowadzenie baliku oraz za dofinansowanie dekoracji. Uśmiechy na twarzach dzieci widoczne na zdjęciach świadczą o tym, jak bardzo były zadowolone z zabawy. Dzieci miały możliwość skorzystania z magicznej fotobudki. Każdy tego dnia mógł być czarodziejem, czarodziejką, czarownicą, królem lub królową. Przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, Szkolnym Wolontariatem oraz rodzicami uczniów, podczas baliku została przeprowadzona akcja „Babeczki z wróżbą”. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Fundusze zebrane ze sprzedaży babeczek zostaną przeznaczone na zakup serca na nakrętki dla naszej szkoły. Uczniowie wrócili do sal bardzo zadowoleni i chętni do uczestnictwa w kolejnych integracyjnych zabawach.

/-/ Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej

• Strzał w 10-tkę z Mikołajem-wyniki.

• Data publikacji: 09.12.2022

5 grudnia br. odbyły się Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego „Strzał w 10-tkę Mikołajem” w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami”. Startowało 20 zawodników. Najmłodsi  (przedszkolaki i kl.I SP) oddawali 2x po 3 strzały, lepszy wynik  na tarczy liczony był do klasyfikacji końcowej, pozostali zawodnicy oddawali 2x po 5 strzałów, lepszy wynik  na tarczy liczony był do klasyfikacji końcowej.

W najmłodszej grupie

• I miejsce – Nikodem Jędryczka 22/30 pkt.
          • II miejsce – Hubert Konarkowski 18/30 pkt.

kl. II – IV SP

• I miejsce – Lena Szydłowska 42/50 pkt.
          • II miejsce – Magdalena Juskowiak 42/50 pkt.
          • III miejsce – Małgorzata Mołczyńska 41/50 pkt.

kl. V-VIII SP i szkoły ponadpodstawowe

• I miejsce – Katarzyna Konarkowska 42/50 pkt.
          • II miejsce – Kacper Mołczyński 42/50 pkt.
          • III miejsce – Dawid Wojtkowiak 39/50 pkt.

W grze planszowej – warcabach brało udział  14 dzieci i młodzieży.

• I miejsce – Dawid Kuliński
          • II miejsce – Jakub Hasiński
          • III miejsce – Dawid Wojtkowiak
          • IV miejsce – Tomasz Konarkowski

V miejsce – Katarzyna Konarkowska, Ryszard Gendera i Piotr Juskowiak.

Najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami, pucharami, nagrodami rzeczowymi  oraz dyplomami. Dofinansowano za środków Gminy Borek Wlkp.

/-/Elżbieta Kordus

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, POZDROWIEŃ I UŚMIECHU.

• Data publikacji: 09.12.2022

21 listopada w naszej szkole  obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, POZDROWIEŃ I UŚMIECHU. Podczas przerw uczniowie wzięli udział  w akcji pod hasłem: „ \Napisz coś miłego, bądź życzliwy dla drugiego”. Na korytarzu szkolnym powstała „Galeria pozdrowień”, miejsce, w którym każdy każdemu mógł przesłać pozdrowienia lub dobre słowo. Pedagożki wpadły na pomysł, że skoro Dzień Uśmiechu to może także Dzień Szalonych Fryzur ?! Uczniowie zaangażowali się      w akcję pod hasłem „Zrób na głowie coś fajnego, bądź uśmiechem dla drugiego”.  Fryzurowe szaleństwo królowało na korytarzach szkolnych i wywoływało uśmiech na twarzach całej społeczności szkolnej. To była nie tylko dobra zabawa, ale również wspaniały moment, by  przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, dzień dobry, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Reasumując, zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

/-/Marta Paradysz

• Motylki u Świętego Mikołaja.

• Data publikacji: 09.12.2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, grupa przedszkolna Motylki 28 listopada 2022 roku wybrała się na wycieczkę do miejscowości Witaszyce, aby spotkać Świętego Mikołaja. Na dzieci czekały różne atrakcje min. pisanie listu do Świętego Mikołaja, karmienie zwierząt, oglądanie szopki bożonarodzeniowej, ozdabianie bombek, przejazd bryczką, zabawa w zamkach dmuchanych, poczęstunek, ale najważniejszą atrakcją było spotkanie tego najważniejszego Świętego Mikołaja oraz jego pomocników. Każdy maluch mógł usiąść na kolanach Mikołaja, opowiedzieć o wymarzonym prezencie, który chciałby znaleźć pod choinką. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

/-/Ilona Bogdańska

• Podziękowanie za remont Przedszkola Samorządowego w Zalesiu.

• Data publikacji: 09.12.2022

25 listopada 2022 roku odbyła się skromna uroczystość z okazji zakończenia remontu Przedszkola Samorządowego w Zalesiu. Oczywiście remont zakończył się wcześniej lecz wykorzystując Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki z rodzicami zaprosiły Burmistrza Borku Wielkopolskiego p. Marka Rożka, Zastępcę Burmistrza p. Jolantę Chudzińską, Skarbnika Gminy p. Monikę Hornicką, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie p. Barbarę Krzekotowską oraz Dyrektora Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" p. Renatę Matelską. W uroczytości uczestniczyła również Dyrekcja ZSP w Borku Wlkp. Krótkim programem artystycznym przedszkolaki podziękowały za przeprowadzony remont. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim przedstawił krótką historię budynku, a Burmistrz Borku Wlkp. pogratulował przedszkolakom wspaniale wyremontowanych pomieszczeń. Również Panie Dyrektorki z Zimnowody oraz z  Karolewa złożyły dzieciom i rodzicom gratulacje. W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.