• Spotkanie z filatelistą.

• Data publikacji: 09.12.2022

Kolekcjonowanie może być świetną zabawą! Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych i piątych, którzy 22 listopada br. spotkali się z panem Andrzejem Świdurskim. Opiekun boreckiego koła filatelistów opowiedział o swoim zamiłowaniu do gromadzenia znaczków. Przygodę z filatelistyką rozpoczął w dzieciństwie i dzisiaj jego kolekcja jest ogromna. Pan Świdurski pokazał uczniom kilka wybranych pamiątek. Zachęcił również do zbierania znaczków, gdyż jest to pasja, która uczy, bawi i pobudza ciekawość świata. Na zakończenie spotkania dzieci czekała niespodzianka: można było zabrać na pamiątkę znaczki z różnych krajów.

/-/Elwira Szymoniak

• Zawody Strzeleckie z KPN z Okazji Święta Niepodległości – wyniki.

• Data publikacji: 30.11.2022

W poniedziałek - 14 listopada br. odbyły się Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego  z okazji Święta Niepodległości w ramach projektu „Zatrzymaj się   w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2022”. Udział wzięło 21 zawodników. Oddawali  8 strzałów , w tym 5 najlepszych  ocenianych. W kategorii przedszkole i kl. I SP  5 strzałów, w tym 3 najlepsze oceniane. W przypadku remisu o miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała liczba trafionych „dziesiątek”, a w przypadku ich braku, liczba kolejnych najwyższych trafień „9”, „8” itd.

Wyniki:

Przedszkolaki i kl. I SP

• I miejsce – Nikodem Jędryczka 28/30 pkt.
          • II miejsce – Hubert Konarkowski 22/30 pkt.
          • III miejsce – Luiza Szadel – 1/30 pkt.

Klasa II – IV SP

• I miejsce – Hubert Nowakowski  44/50 pkt.
          • II miejsce – Ryszard Gendera 42/50 pkt.
          • III miejsce – Lena Szydłowska 41/50 pkt.
          • IV miejsce – Magdalena Juskowiak 41/50 pkt.
          • V miejsce – Małgorzata Mołczyńska 40/50 pkt.

Klasa V – VIII SP i szkoły ponadpodstawowe

• I miejsce – Dawid Wojtkowiak 46/50 pkt.
          • II miejsce – Katarzyna Konarkowska 45/50 pkt.
          • III miejsce – Miłosz Maćkowiak 40/50 pkt.
          • IV miejsce – Dawid Kuliński  39/50 pkt.
          • V miejsce – Kacper Mołczyński 37/50 pkt.
          • Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

/-/Elżbieta Kordus

• Dzień Pluszowego Misia.

• Data publikacji: 30.11.2022

Z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez bibliotekarki. Na początek „małe misie” wybrały się do lasu czyli wzięły udział w zabawie ruchowej „Miś i miód”. Dzieci  bawiły się z ogromnym zaangażowaniem. Później przedszkolaki odpowiadały na pytania o Kubusiu Puchatku. Dzieci układały też misiowe puzzle i odkodowały obrazek pluszowego misia. Wiele radości sprawiła przedszkolakom zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Kolejnym punktem spotkania była „misiowa gimnastyka” z domowymi pluszakami. Spotkanie zakończyło się zjedzeniem słodkiego i małego co nieco czyli miodem.

/-/Bibliotekarki