• ENGLISH AROUND US (ANGIELSKI DOOKOŁA NAS)-wyniki konkursu.

• Data publikacji: 26.04.2022

W marcu w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu ENGLISH AROUND US (ANGIELSKI DOOKOŁA NAS). Konkurs polegał na tym, aby na kartce bristolu nakleić około 20 opakowań/etykiet po produktach (np. produktach spożywczych lub środkach czystości) ze słowami w języku angielskim (nazwami tych produktów) i przetłumaczyć je na język polski tworząc w ten sposób mini słownik.  Konkurs był przeznaczony dla klas 4-6.

Jury w osobie pani Mirosławy Paździerskiej wyłoniło następujących zwycięzców:

• I miejsce- Maria Pachciarz z 4c,
          • II miejsce-  Norbert Kubiak z 5 a,
          • III miejsce- Mariusz Cieślak z 5d.

Serdecznie gratulujemy! Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: pani Marzena Kocur oraz pani Michalina Polaszek. Nagrody zasponsorował Samorząd Uczniowski. Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

/-/Michalina Polaszek

• Solidarność. Podaj dalej!

• Data publikacji:21.04.2022

Program Solidarność. Podaj dalej! - to projekt, w którym w tym roku wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas VII I V. Formuła programu opiera się na prostym pomyśle przypominającym ideę „wiadomości w butelce”. Co roku młodzi ludzie wysyłają kartki pocztowe z przesłaniem solidarności do losowo wybranych nieznajomych i liczą na ich odpowiedź. Również nasza młodzież podczas warsztatów z paniami: Marzeną Kocur oraz Martą Sochacką przygotowała takie prace, które zostały wysłane w Polskę.

/-/Marta Sochacka, Marzena Kocur

• Łączy nas pamięć.

• Data publikacji: 21.04.2022

W tym roku szkolnym klasa VIIa przystąpiła do projektu edukacyjnego ”Krokus” zainicjowanego przez Holocaust Education Tust Ireland. Projekt ten nawiązuje do idei wiosennej akcji  Żonkil. Uczniowie jesienią posadzili cebulki żółtych krokusów, które są symbolem dzieci ofiar Holocaustu. Następnie 5 kwietnia zespół klasowy wziął udział w lekcji on-line na temat ”Żonkil. Opowieść o powstaniu w getcie warszawskim” prowadzonej bezpośrednio z Muzeum Polin. Podczas zajęć uczniowie brali udział w warsztatach związanych z kulturą żydowską.

Zakończeniem projektu były symboliczne krokusy, które uczniowie podarowali innym oraz sami założyli, aby poprzez ten gest pokazać “łączy nas pamięć”.

• Zebrania klasowe.

• Data publikacji: 20.04.2022

Informuję, że w przyszłym tygodniu odbędą się stacjonarne zebrania klasowe według podanego poniżej harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.

• Zajączek dla Jasia.

• Data publikacji: 19.04.2022

Pieniążki zebrane podczas akcji to 322,14 zł. Sumą ta została dołączona do akcji "grosik dla Janka”,  i przekazana z życzeniami zdrowia na Zajączka Jankowi Dolatowskiemu.

/-/Szkolny Wolontariat