• „Czytamy w przedszkolu”.

• Data publikacji: 23.05.2022

W poniedziałek 9 maja 2022 roku, bibliotekarki wspólnie z uczennicami klasy ósmej i siódmej,  odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" w Karolewie. Żabki i Biedronki wysłuchały bajki pt. "Maciej zwierz i Jurek jeż", a Motylki i Pszczółki poznały opowiadanie pt. "Budzik babci Zosi".

/-/Bibliotekarki

• Szkolny projekt „List do królowej Elżbiety II”.

• Data publikacji: 22.05.2022

Rok 2022 to ważna i wyjątkowa rocznica w historii Wielkiej Brytanii – królowa Elżbieta II obchodzi platynowy jubileusz, czyli świętuje 70 lat na tronie Zjednoczonego Królestwa! Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „A letter to the Queen Elizabeth II” („List do królowej Elżbiety II”). Celem projektu było praktyczne wykorzystanie i doskonalenie umiejętności pisania w języku angielskim, zapoznanie uczniów z wybranymi aspektami wiedzy o kulturze brytyjskiej, doskonalenie współpracy grupowej oraz promowanie aktywnego udziału w życiu społecznym.

Przedstawiciele klas 7 i 8 w ramach pracy w zespołach tematycznych napisali list z życzeniami i gratulacjami. We wspólnych zajęciach z pisania czynny udział wzięli: Anna Krzyżaniak, Weronika Mazur, Zuzanna Witkowska (klasa 7a), Franciszek Dutkiewicz, Julian Paczyński, Daria Wajnert, Dawid Wytykowski (klasa 7b), Angelika Sikora, Gracjan Tyrakowski (klasa 7c), Jagoda Stachowiak, Zuzanna Twardowska (klasa 7d), Oliwia Klechammer, Wiktoria Osiewicz (klasa 8b), Karolina Biernat, Klaudia Marciniak, Kacper Stężycki (klasa 8c), Marta Gruszka, Wiktoria Marciniak, Nikola Szymańska (klasa 8d).

W liście obok życzeń znalazły się informacje o szkole, zajęciach pozalekcyjnych, konkursach i osiągnięciach. Uczniowie napisali, co motywuje ich do nauki języka angielskiego i czego chętnie dowiedzieliby się o upodobaniach Elżbiety II. Opisali również Borek Wielkopolski i zaprosili Jej Wysokość do odwiedzenia naszej miejscowości, która obchodzi w tym roku 625 rocznicę nadania praw miejskich. W liście znalazły się informacje na temat ukraińskich uchodźców w Polsce – w końcu uczniowie z Ukrainy należą do naszej szkolnej społeczności.

W projekcie brały również udział: Wiktoria Kwintkiewicz (4c) i Julia Robak (5b), które wykonały piękne portrety królowej.

Oczywiście – wszyscy mamy nadzieję na odpowiedź z Pałacu Buckingham.

/-/Marzena Kocur, Michalina Polaszek

• Zwycięstwo w konkursie Moja Szkoła- Mój Wybór.

• Data publikacji: 20.05.2022

Do konkursu zorganizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego „Moja Szkoła – Mój Wybór” mogła przystąpić każda szkoła z subregionu leszczyńskiego. Zadanie konkursowe polegało na opisaniu powodów, którymi będą się kierować uczniowie klas ósmych przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły, Jaśmina Paradysz z klasy 8b. Nagrodę w imieniu uczennicy odebrał dyrektor szkoły oraz szkolny doradca zawodowy. Gratulacje złożył osobiście pan Grzegorz Kozak, doradca zawodowy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

/-/Marta Paradysz

• Przedszkole-dyżur wakacyjny.

• Data publikacji: 18.05.2022

Przedszkole Samorządowe w Borku Wielkopolskim w okresie wakacji pełni dyżur od 1 do 31 sierpnia 2022 roku. W celu zapisania dziecka na dyżur wakacyjny należy w sekretariacie szkoły złożyć wniosek. Druk wniosku w pliku pdf poniżej