• Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej.

• Data publikacji: 08.04.2022

W środę 04 kwietnia 2022 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się powiatowy konkurs XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Branżową Szkołę I stopnia w Borku Wielkopolskim reprezentowali uczniowie z klasy 3bsa: Roksana Kowalska, Kacper Konatowski, Dominik Szkudlarek i Gracjan Świerkowski. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Rzecznik Konsumentów działający przy Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Powiat Gostyński

/-/Anna Majewska

• Turniej Maszyn Wiatrowych – sukcesy uczniów.

• Data publikacji: 08.04.2022

W sobotę 02 kwietnia 2022 r. cztery zespoły z Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim rywalizowały w eliminacjach rejonowych Turnieju Maszyn Wiatrowych w Poznaniu. Aż trzy z nich uzyskały wysokie wyniki i znalazły się w najlepszej pierwszej piątce. Miejsce drugie zajął zespół z klasy 7b w składzie: Franciszek Dutkiewicz, Aleksander Adamiak, Dawid Wytykowski. Na miejscu trzecim zmagania konkursowe zakończyła drużyna z klasy 8c: Eryk Drzewiecki, Adrian Hyżyk i Kacper Stężycki. Miejsce piąte przypadło grupie z klasy 7a w składzie: Weronika Mazur, Maria Polaszyk i Filip Ginter. Ponadto szkołę reprezentował zespół z klasy 7c: Jan Kurzawski, Jan Nowak, Bartosz Szewczykowski. Doskonałe wyniki uzyskane przez zespoły z klasy 7b i 8c sprawiły, że uczniowie zakwalifikowali się do finału Turnieju (w klasyfikacji generalnej odpowiednio na piętnastym i szesnastym miejscu w Polsce), który odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. w Warszawie. Eliminacje regionalne odbywały się w 8 miastach; w sumie rywalizowało 127 zespołów z całego kraju. Organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

/-/Anna Majewska

• Zaproszenie na zawody strzeleckie.

• Data publikacji: 04.04.2022

Zapraszamy  dzieci i młodzież gminy Borek Wielkopolski  na  WIELKANOCNE ZAWODY STRZELECKIE Z KARABINKA PNEUMATYCZNEGO „O ZŁOTEGO ZAJĄCZKA”, które odbędą się 7 kwietnia 2022 roku. Początek zawodów  o  godz. 16.00. Zawody odbędą się na strzelnicy pneumatycznej przy ZSP w Borku Wlkp. w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2022”.

/-/Zarząd SK LOK

• Wyniki konkursu plastycznego pt. „Nasza Marzanna- zimowa panna".

• Data publikacji: 04.04.2022

W dniu 21 marca 2022 roku  rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny pt. Nasza Marzanna -zimowa panna”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe  w Borku Wlkp. - grupa Żabek. Do oceny wpłynęły 24 prace, wykonane przez dzieci z Przedszkola Samorządowego w Borku, Wycisłowie oraz Zalesiu. Komisja konkursowa wyłoniła następujące miejsca:

1. miejsce Franciszek Kaczmarek – grupa Żabki,
          2. miejsce Nadia Kuczyńska – grupa Tygryski,
          3. miejsce Nina Sworowska – grupa Skrzaty.

Wyróżnienie otrzymały następujące prace:

1. Alicja Dorsz- grupa Tygryski,
          2. Zofia Nowak – grupa Tygryski,
          3. Barbara Nowak – grupa Tygryski,
          4. Bartosz Ziemliński – grupa Skrzaty
          5. Jakub Jankowski – grupa Skrzaty,
          6. Aleksander Padoł – grupa Żabki.

/-/Marta Szymczak

• Harcerskie ciastka na rzecz Zuzi.

• Data publikacji: 01.04.2022r.

Czuwaj. W weekend 27-28.03.2022 roku po raz drugi wzięliśmy udział w akcji sprzedaży ciast na rzecz Zuzi. Tym razem udało nam się zebrać 11584,44 zł! Cieszymy się, że tak wielu ludzi przyłączyło się do akcji i wsparło Zuzię.

/-/dh Daria Wajnert

• Zbiórka zastępowych 25.03.2022r.

• Data publikacji: 01.04.2022r.

Czuwaj, 25.03.2022 roku spotkał się Zastęp Zastępowych, by kontynuować zadania kursu przygotowanego właśnie dla nich. Zbiórka była okazją do zastanowienia się nad istotą planowana krótko i długoterminowego, dokumentacją niezbędną w każdym zastępie, określaniem celu, do którego zastęp zmierza. Najtrudniejszym zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć zastępowym, była charakterystyka członków zastępu, bo chociaż znają się dobrze, to okazało się, że trudno jest znaleźć odpowiednie słowa oddające charakter i cechy danego członka zastępu. Kolejna zbiorka już niedługo, a na niej dowiemy się, jak napisać plan pracy zastępu.

/-/dh Daria Snela