• Zbiórka drużyny w dniu 11 marca 2022 roku.

• Data publikacji: 15.03.2022

Na zbiórce druzyny w dniu 11 marca 2022 roku kontynuowaliśmy nasze działania związane z przygotowywaniem kominiarek dla ukraińskich żołnierzy. Harcerze pracowali z wielkim zaangażowaniem, by powstało ich jak najwięcej. Oprócz pracy znaleźliśmy czas również na chwilę zabawy i podsumowanie akcji. Dziękujemy wam, drodzy harcerze, za serce i zaangażowanie, z jakim podjęliście tę służbę. Dziękujemy także Pani Honoracie Wyrwas za uzupełnienie naszego zapasu materiału.

/-/dh Daria Wajnert

• Zbiórka drużyny w dniu 4 marca 2022 roku.

• Data publikacji: 15.03.2022

"Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim". Znaczenie tego punktu prawa harcerskiego na zbiórce 04.03.2022 miało dla nas szczególny wydźwięk. Zbiórka ta, to realizacja zadania akcji " Kominiarka dla żołnierza", do której przystąpiliśmy z drużyną. Wszystkie zastępy bardzo zaangażowały się w działanie, pracowały bez wytchnienia przez całą zbiórkę, a efektem jest prawie 100 kominiarek, które już w przyszłym tygodniu trafią do ukraińskich żołnierzy. Ale to jeszcze nie koniec... Kolejne kominiarki czekają już na swoją kolej. Kochani harcerze, kolejny raz pokazaliście, że służba to nie są dla was puste słowa! Dziękujemy za zaangażowanie. Jesteśmy z was bardzo dumni!

/-/dh Daria Wajnert

• Warsztaty dla przybocznych.

• Data publikacji: 15.03.2022

W weekend 25 lutego 2022 roku  druhenki Wiktoria, Gabrysia, Oliwia i Klaudia udały się na warsztaty dla przybocznych, gdzie zdobywały nową oraz utrwalały już posiadaną wiedzę.

• Łyżwy.

• Data publikacji: 15.03.2022

26 lutego 2022 roku wraz z 19 Gromadą Zuchową "Poszukiwacze Stumilowego Lasu" udaliśmy się na lodowisko, gdzie świetnie się bawiliśmy, a następnie udaliśmy się na pożywny posiłek do McDonalda.

/-/dh Daria Wajnert

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

• Data publikacji: 09.03.2022

Z prawej strony dodano baner REKRUTACJA. Znajdują się w nim terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolnym 2022/2023 oraz wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o przyjęcie do Branżowej Szkoły I stopnia w Borku Wielkopolskim lub Liceum Ogólnokształcącego w Borku Wielkopolskim. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły w budynku B przy ul. Dworcowej 58, tel. 655715850.

• Międzywodzie 2022-wolne miejsca.

• Data publikacji: 05.03.2022

Przypominamy, że posiadamy jeszcze 3 wolne miejsca na kolonie w Międzywodziu od 16 do 23 lipca 2022 roku. Całkowity koszt kolonii wynosi 850 zł. Od tej kwoty należy odjąć na chwilę obecną 210 zł dofinansowania Gminy Borek Wlkp. Zapewne można będzie wykorzystać również  bon turystyczny w wysokości 500 zł (o ile jeszcze nie został wykorzystany). Chętni zgłaszają się bezpośrednio do dyrektora szkoły. Można również zadzwonić pod numer 691737813 (nawet w sobotę i niedzielę). Podaję wstępny program kolonii w Międzywodziu. Wstępny, ponieważ kosztorys uwzględnia 51 uczestników. Proszę rozważyć czy nie warto zapisać swojego dziecka. Jeśli odliczymy 210 zł od 850 zl to mamy 640 zł. To naprawdę nie jest dużo biorąc pod uwagę obecne ceny oraz zakładany program kolonii.