• Harcfestiwal.

• Data publikacji: 23.12.2021

Czuwaj. Tegoroczny Harcfestiwal rozpoczęliśmy questem po Jarocinie, dzięki któremu mogliśmy poznać historię jarocińskiego festiwalu. Następnie udaliśmy się do Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie wzięliśmy udział w grze, podczas której poznaliśmy historie wielu zespołów muzycznych.W Joku odbyła się próba generalna oraz zajęcia taneczne, które pozwoliły nam się rozluźnić przed występem.Niestety w tym roku nie udało nam się wygrać, ale mimo tego świetnie się bawiliśmy.

• Pieczenie pierników.

• Data publikacji: 23.12.2021

Czuwaj! W piątek, 10.12.2021r. spotkaliśmy się zastępami, aby upiec pierniki. Jest to pierwsza część naszej akcji zarobkowej, ponieważ już w najbliższy czwartek będziemy je sprzedawać w szkole. W czasie zbiórki świetnie się bawiliśmy. Fizycznie spotkaliśmy się w zastępach, jednak połączyliśmy się online, gdzie moglismy porozmawiać całą drużyną.

• Wigilia.

• Data publikacji: 23.12.2021

Czuwaj! W sobotę odbyła się nasza Wigilia Drużyny. Spotkaliśmy się aby wspólnie kolędować oraz spędzić miło świąteczny czas. Porozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, zrobiliśmy świątecznego kahoota, którym sprawdziliśmy swoją znajomość polskich świątecznych tradycji. Zrobiliśmy także łańcuchy, które będą ozdabiać naszą harcówkę. Nie są to jednak zwykłe łańcuchy, ponieważ zapisane na jednym z nich imiona symbolizują nasze braterstwo- jedną z ważniejszych dla nas wartości. Na drugim łańcuchu zapisaliśmy kolejne ważne dla nas harcerskie wartości oraz to, co trzyma nas w harcerstwie. Odwiedził nas także pewien gość i zostawił dla nas prezenty.

/-/dh Daria Wajnert

• Betlejemskie Światło Pokoju.

• Data publikacji: 23.12.2021

Czuwaj! Jak co roku, dnia 24.12 będziemy przekazywać Betlejemskie Światło Pokoju. Zapraszamy po odbiór i prosimy o zabranie własnego znicza/lampionu do odpalenia Światła.

• Borek Wlkp., Stajenka, Park im. Adama Mickiewicza, godz. 9.00-14.00
          • Bruczków, sklep ABC, godz. 10.00-12.00
          • Jeżewo, świetlica, godz. 10.00-12.00

• Jasełka 2021-zaproszenie.

• Data publikacji: 22.12.2021

Zapraszamy od jutra tj. 23.12.2021 roku od godz. 19.00 do obejrzenia jasełek szkolnych pod tytułem "Oszaleli Anieli". Jasełka zostały przygotowane zdalnie. W poszczególne role wcielili się:

1. Anioł I- Oliwia Stanisławska
          2. Anioł II- Daria Wajnert
          3. Diabeł-Magdalena Marszałek
          4. Diabełek I- Aleksander Adamiak
          5. Diabełek II-Jakub Łukaszek
          6. Herod-Franciszek Dutkiewicz
          7. Hetman- Franciszek Rybacki
          8. Jagna- Maria Lisiecka
          9. Józef-Jan Sochacki
          10. Król I- Jędrzej Maśliński
          11. Król II- Hanna Rybacka
          12. Król III- Wojciech Wajnert
          13. Maria- Wiktoria Kwintkiewicz
          14. Narrator- Iga Przybylak
          15. Pasterz I- Natalia Tomaszewska
          16. Pasterz II- Dawid Kuczyński
          17. Pasterz III- Weronika Mazur

Uczniom dziękuję za wspaniałą grę, a rodzicom za pomoc w dokonaniu nagrań. Efekty na miarę naszych możliwości technicznych będzie można zobaczyć już od jutra.