• WOŚP

• Data publikacji: 02.02.2022

Czuwaj! Wczoraj, po raz kolejny, wzięliśmy udział w finale WOŚPu. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, dzielnie kwestowaliśmy w Borku Wlkp., Jeżewie oraz Bruczkowie i Cerekwicy, aby wesprzeć dziecięcą okulistykę. Razem udało nam się zebrać 4410,60zł. #pomagaMY

/-/dh Daria Wajnert

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022 w Powiecie Gostyń.

• Data publikacji: 31.01.2022

Również i nasza gmina brała udział w organizacji WOŚP 2022.

W przeprowadzanie akcji włączyły się dwie lokalne jednostki:  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim oraz Przedszkole Samorządowe w Karolewie.

W ZSP Borek grał Szkolny Wolontariat, Zespół Specjalistów oraz Drużyna Harcerska.

Od 10 do 14 stycznia wolontariusze przeprowadzili zbiórkę do puszek stacjonarnych w szkole. Równocześnie odbierano przedmioty ofiarowane przez rodziców na „wośpowe” licytacje.

Od 07 do 28 stycznia na grupie Wolontariatu – Facebook, przeprowadzono ponad 90 licytacji.

Puszki stacjonarne oraz licytacje przyniosły ponad 1700,00 zł.

W tym samym czasie Zespół Specjalistów organizował zbiórkę wśród dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I- III. Każdy chętny uczeń otrzymał skarbonkę, do której mógł zbierać pieniążki na rzecz Orkiestry wśród swojej rodziny. Akacja ta przyniosła prawie 6000,00 zł.

W dniu finału, 30 stycznia, wolontariusze po raz pierwszy wyszli na ulice. Kwestowaliśmy w Borku, Karolewie, Bruczkowie, Studziannie oraz Jaworach i Jeżewie. Mimo niesprzyjającej pogody, młodzi ludzie przez kilka godzin zbierali datki do puszek i dodatkowo przekazywali darczyńcom upieczone babeczki. Wolontariusze zebrali na ulicach naszej gminy ponad 6000,00 zł.

W SUMIE NASZA SZKOŁA PRZEKAZAŁA NA RZECZ WOŚP 13.669,32 ZŁ.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Był to pracowity czas!

/-/Gminny Sztab WOŚP

• Kolonie letnie w Międzywodziu.

• Data publikacji: 28.01.2022

Proszę zapisanych uczestników kolonii o wpłacenie do końca lutego zaliczki w wysokości 100 zł oraz złożenie karty kwalifikacyjnej w sekretariacie szkoły (p. P. Stawska). W przypadku braku wpłaty zaliczki  lub złożenia karty kwalifikacyjnej do końca lutego na listę zostaną wpisane inne osoby.

• Dowozy szkolne w okresie zdalnego nauczania.

• Data publikacji: 28.01.2022

Z uwagi na naukę zdalną klas 5-8, zmianie ulegają odwozy ze szkoły. Dowozy bez zmian. Odwozy o 12.40 i 13.40 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. bez zmian, ale autobus jedzie tylko do tych miejscowości gdzie są uczniowie do odwiezienia. Ze szkoły w Borku Wlkp. ostatnie dzieci odjeżdżają o 13.40, w związku z tym odwołuje się odwozy o 14.30 z uwagi na brak uczniów w szkole.

• Laptopy z progamu "Zdalna szkoła" oraz "Zdalna szkoła plus".

• Data publikacji: 27.01.2022

Informuję, że rodzice uczniów, którzy przechodzą na zdalne nauczanie mogą wypożyczyć laptopy do nauki zdalnej. Laptopy wypożycza sekretariat nr 2 w budynku A (p. P. Stawska). Ze względu na konieczność podpisania umowy obecność rodzica obowiązkowa. W piątek laptopy będą wypożyczane od godz. 8.,00 do godz. 14.00. W następnych dniach zgodnie z czasem pracy sekretariatu tj. 7.00-15.00. Wypożyczenia do wyczerpania laptopów. Uwaga! Nie ma rezerwacji laptopów.

• Informacja w sprawie obiadów.

• Data publikacji: 27.01.2022

W związku z nauką zdalną w dniach od 31 stycznia do 25 lutego 2022 roku prosimy uczniów klas 5-8 oraz branżowej szkoły I stopnia, którzy chcą odbierać obiady w tych dniach o informację do Spółdzielni Socjalnej na e-mail spoldzielnia@pomocnadlon.borekwlkp.pl lub pod numer telefonu 65 5114617.