• "Murem Za Polskim Mundurem"-podsumowanie akcji.

• Data publikacji: 19.12.2021

W tym tygodniu zakończyliśmy akcję „Murem Za Polskim Mundurem” .  Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolski i Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie wykonały kartki dla  mundurowych, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej. Wszystkie kartki zostały wysłane do Dubicze Cerkiewne. Po mimo przeciwności losu (pandemia i izolacja) udało się zdalnie zrealizować zaplanowany projekt-niespodziankę dla jednego z  żołnierzy-taty naszej uczennicy. W  realizacje projektu zaangażowani była p. Magdalena Lisiecka, p. Marta Piaszczyńska, p. Regina Kot, p. Michał Szczepaniak, uczniowie klasy  2c i 2d oraz Maria Lisiecka z 7b, ktora dokonała montażu filmu. Organizatorzy akcji dziękują również rodzicom uczniów za pomoc w dokonaniu nagrań.

/-/Władysław  Hałas

• Konkurs fotograficzny "Sleeveface".

• Data publikacji: 19.12.2021

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbył się konkurs fotograficzny "Sleeveface". Konkurs cieszył się powodzeniem, mimo że technika wykonania zdjęcia wymaga nieco wysiłku ze strony fotografa

Po zapoznaniu się z pracami uczestników, komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

• I miejsce - Klaudia Marciniak (8c) i Oliwia Klechammer (8b)
          • II miejsce - Zofia Barszcz (1BS) i Katarzyna Skrzypek (1BS)
          • III miejsce - Wiktor Rebelka (7s)

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

/-/Bibliotekarki

• Kalendarz szkolny do 30 stycznia 2022 roku.

• Data publikacji: 16.12.2021

Szanowni Państwo. W dniach 20-22 grudnia 2021 roku oraz 3-5 stycznia 2022 roku zajęcia szkolne odbywać się będą w sposób zdalny z użyciem platformy Teams  oraz zgodnie z planem lekcji na dany dzień.  W szkole funkcjonować będą oddziały przedszkolne.

Przypominam kalendarz szkolny:

1. Zimowa przerwa świąteczna 23 - 31 grudnia 2021r
          2. Dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktycznych 7 stycznia 2022r.
          3. Ostateczny termin poinformowania uczniów przez nauczyciela o  ustalonych ocenach śródrocznych z zajęć oraz wychowawcy o ustalonych ocenach  z zachowania oraz wpisanie  tych ocen  do dziennika 11 stycznia 2022r.
          4. Złożenie wniosków przez wychowawców   lub nauczycieli wychowania fizycznego do komisji stypendialnej wniosków o stypendium naukowe lub za osiągnięcia sportowe 12 stycznia 2022r
          5. Zebranie komisji stypendialnej i zaopiniowanie wniosków o stypendium naukowe lub za osiągnięcia sportowe 13 stycznia 2022r.
          6. Złożenie zaopiniowanych wniosków o stypendium naukowe lub za osiągnięcia sportowe przez komisję stypendialną do dyrektora szkoły. 14 stycznia 2022r. (do godz. 9.00)
          7. Śródroczna rada klasyfikacyjna 14 stycznia 2022r. (od 16.00)
          8. Koniec pierwszego okresu nauki 14 stycznia 2022r.
          9. Ferie zimowe 17 - 30 stycznia 2022 r.

• Dyżury w Biedronce.

• Data publikacji: 16.12.2021

3 i 4 grudnia wolontariusze pełnili dyżur w Biedronce pomagając naszej parafialnej grupie Caritas w zbiórce darów na "tytki charytatywne". W podziękowaniu otrzymali po tabliczce czekolady.

/-/Magdalena Baran

• Świąteczne strzelanie do piernika-wyniki.

• Data publikacji: 15.12.2021

9 grudnia br. na strzelnicy pneumatycznej odbyły się ostatnie już w tym roku Zawody Strzeleckie z KPN o Piernika dla dzieci i młodzieży. Zawodnicy oddawali 2 x po 3 strzały. Lepszy wynik na tarczy zaliczony był do klasyfikacji końcowej.

W grupie młodszej:

• I miejsce Tomasz Konarkowski 27/30 pkt.
          • II miejsce Filip Krystkowiak 26/30 pkt.
          • III miejsce Piotr Juskowiak 22/30 pkt.

W grupie starszej:

• I miejsce Katarzyna Konarkowska 22/30 pkt.
          • II miejsce Wiktoria Gendera 21/30 pkt.
          • III miejsce Maria Gendera 13/30 pkt.

Dodatkową atrakcją były rzuty lotką.

Wyniki:

w grupie młodszej:

• I miejsce – Ryan Kordus,
          • II miejsce –Piotr Juskowiak,
          • III miejsce – Tomasz Konarkowski.

W grupie starszej:

• I miejsce –Wiktoria Gendera,
          • II miejsce –Katarzyna Konarkowska ,
          • III miejsce – Maria Gendera.

W konkursie plastycznym „Moja wymarzona choinka – militarna choinka”,  wpłynęło 8 prac wykonanych dowolną techniką. Komisja wyłoniła najładniejsze  prace:

• I miejsce – Piotr Juskowiak,
          • II miejsce – Hubert Konarkowski,
          • III miejsce – Maria Gendera.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki  ufundowane przez Prezesa LOK w Borku Wlkp.  i oczywiście zajadali się piernikami, natomiast zwycięzcy otrzymali  nagrody rzeczowe.

/-/Elżbieta Kordus