• Strzał w 10-tkę z Mikołajem-wyniki.

• Data publikacji: 14.12.2021

W ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami” - 6 grudnia br. odbyły się Zawody Strzeleckie z KPN „Strzał w 10-tkę z Mikołajem”. Oddawano 2 x po 5 strzałów . Rywalizacja była na wysokim poziomie, bardzo dużo trafionych dziesiątek.

W kat. kl. O- V SP

• I m – Tomasz Konarkowski 48/50 pkt.
          • II m – Piotr Juskowiak 43/50 pkt.
          • III m -  Ryszard Gendera  41/50 pkt.

W kat.  kl. VI –VIII SP i ponadpodstawowe

• I m – Wiktoria Gendera 43/50 pkt.
          • II m – Katarzyna Konarkowska 42/50 pkt.
          • III m – Dawid Kuliński 36/50 pkt.

Dodatkowo dzieci i młodzież rywalizowali w grach planszowych – warcabach.

• I m – Dawid Wojtkowiak
          • II m – Maria Gendera
          • III m – Magdalena Juskowiak.

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe i dyplomy, a dla wszystkich uczestników mikołajki.

/-/Elżbieta Kordus

• Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat.

• Data publikacji: 14.12.2021

Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Szczepienia dzieci w grupie 5-11 lat

Rozpoczynają się szczepienia dzieci w grupie 5-11 lat. Skierowania są wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. z chwilą ukończenia przez dziecko 5. roku życia.

Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami.

O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz

Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia .

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można uzyskać także:

• na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
          • na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie,
          • na profilu #SzczepimySię,
          • pod numerem infolinii 989.

Źródło: MEiN

• Podstawa prawna czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół.

• Data publikacji: 14.12.2021

Zamieszczamy rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 poz. 2301), które stanowi podstawę prawną czasowego ograniczenia  funkcjonowania szkół:

• Informacja dla uczniów branżowej szkoły I stopnia.

• Data publikacji: 14.12.2021

Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 poz. 2301) graniczenie funkcjonowania nie dotyczy uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami w zakresie zajęć praktycznych realizowanych u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Z powyższego wynika, że uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący pracownikami młodocianymi świadczą u pracodawcy pracę, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.