• Wydarzenia w okresie ferii zimowych 2023.

• Data publikacji: 21.01.2023

Zamieszczamy ofertę wydarzeń w okresie ferii zimowych organizowanych dla uczniów naszej szkoły. Są to wydarzenia otwarte dla wszystkich chętnych lecz czasem ze względu na ograniczoną liczbę miejsc np. w autobusie lub sali (Laboratoria Przyszłości) o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Należy również patrzeć na grupę uczniów do której dana oferta jest kierowana. Bezwzględnie każdy uczeń przychodzący na dane wydarzenie musi mieć zgodę rodzica. Tak więc od 23 do 26 stycznia 2023 roku nauczyciele odpowiedzialni za dane wydarzenie przyjmować będą zapisy. Zgody rodziców można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać poniżej i wydrukować. Zapraszamy do szkoły w okresie ferii!

• Ustronie Morskie 2023-trwają zapisy na ostatnie wolne miejsca.

• Data publikacji: 14.01.2023

Posiadamy jeszcze wolne miejsca na kolonie letnie w 2023 roku, które odbędą się w Ustroniu Morskim w terminie od 7 do 15 lipca 2023 roku. Kolonie będą trwały 9 dni. Bazę noclegową stanowi Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy „Janosik”, ul. B. Chrobrego 40 (https://ustroniemorskiejanosik.pl/). Odległość od plaży ok. 80 metrów. Pokoje 2,3,4 osobowe. Odpłatność wynosi 1200 zł (100%). Przy ewentualnym dofinansowaniu organu prowadzącego wysokość odpłatności rodziców wyniesie 990 zł (dotyczy osób zamieszkałych na terenie Gminy Borek Wlkp.). Poniżej zamieszczam program kolonii. Liczba miejsc 52. Zapisy wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej kolonie2023@o2.pl. Po przyjęciu zgłoszenia i wpisaniu na listę uczestników należy pobrać kartę kwalifikacyjną i wypełnioną oddać w sekretariacie u p. Renaty Walczak.  Z kartą kwalifikacyjną należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100zł. Oddanie karty kwalifikacyjnej i wpłacenie 100 zł jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w kolonii. W przypadku pytań proszę dzwonić kom. 691737813. O zapisie decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. Kadra kolonii:

1. Władysław Hałas-kierownik
          2. Marcin Busz-wychowawca
          3. Mirosława Paździerska-wychowawca
          4. Magdalena Baran-wychowawca

Materiały do pobrania:

Aktualna lista osób zapisanych na kolonie według kolejności zgłoszeń:

1. Banaszek Antoni
          45. Kuliński Dominik
          46. Szewczykowski Bartosz
          47. Wojciechowska Anna

• Zbiórka częściowo zużytych, nadpalonych świeczek i wosku z niedopalonych wkładów do zniczy.

• Data publikacji: 06.01.2023

Przypominamy, że w naszej szkole trwa zbiórka częściowo zużytych, nadpalonych świeczek i wosku z niedopalonych wkładów do zniczy. Z tych odpadów przetapia się wosk, który wlewa się do puszek lub wyrabia się świece,  żeby je wysłać na Ukrainę, na front. W ten sposób pomaga się żołnierzom, żeby mieli oświetlenie i możliwość podgrzania posiłków. Zbieramy również puste puszki po np. groszku, kukurydzy oraz fasoli, które zostaną napełnione przetopionym woskiem.

Przyniesione świece prosimy składać w oznakowanych kartonach umieszczonych w holu szkoły. Informacje dotyczące finału akcji zostaną podane w późniejszym terminie. Akcja trwa do końca stycznia 2023 roku.

Pozdrawiamy i zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce.

/-/Samorząd Uczniowski

• Młodzieżowy Organizator Sportu.

• Data publikacji: 02.01.2023

Szkolny Związek Sportowy w Warszawie wraz z Wojewódzkimi SZS na początku roku szkolnego 2022/2023 ogłosiły nabór do przedsięwzięcia pn. "KSZTAŁCENIE ANIMATORÓW SPORTU SZKOLNEGO" 2022 -  Młodzieżowy Organizator Sportu. Z naszej szkoły zebrała się grupa chętnych uczniów (17 osób) chcących wziąć udział w powyższym przedsięwzięciu. Byli to chłopcy i dziewczęta ze szkoły podstawowej i szkoły branżowej I stopnia. Głównym celem było przygotowanie grupy młodzieży do pomocy przy organizacji imprez odbywających się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Grupa przepracowała 30 godzin zegarowych podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Po zakończonym kursie i zdanym egzaminie uczniowie 22 grudnia otrzymali legitymacje i koszulki Młodzieżowego Organizatora Sportu. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Walkiewicz.

/-/Agnieszka Walkiewicz

• Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

• Data publlikacji: 27.12.2022

Najważniejszym wydarzeniem w Wielkopolsce w latach walk o odzyskanie niepodległości było powstanie zbrojne zwane wielkopolskim (1918-1919). Do walki przygotowywano się od dłuższego czasu, czekając na dogodny moment. Osłabienie militarne i polityczne Królestwa Pruskiego po I wojnie światowej spowodowało wzrost napięcia między ludnością polską i niemiecką. W dniu 26 grudnia do Poznania przybył, w roli dyplomaty państwa polskiego, Ignacy Jan Paderewski, co spowodowało protesty niemieckie. Jego przemówienie z okna hotelowego do polskich mieszkańców miasta oraz dwudniowe manifestacje po obu stronach konfliktu wywołały walkę zbrojną. Pierwszy strzał padł 27 grudnia około godz. 17:00, zapoczątkowując walki, które szybko doprowadziły do wyzwolenia Poznania, a następnie prawie całej Prowincji Poznańskiej. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r. rozejmem w Trewirze. Dzisiaj tj. 27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, który to dzień Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ustanowił Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli udali się na cmentarz w Zalesiu oraz Borku Wielkopolskim. Na grobach Powstańców w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze jako dowód naszej pamięci. Punktualnie o godzinie 12.00 wspólnie z Burmistrzem Borku Wielkopolskiego oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Borku Wielkopolskiego  złożyli wiązankę kwiatów pod tablicami pamiątkowymi na Rynku.

/-/WładysławHałas