• Wyniki konkursu „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

• Data publikacji: 27.12.022

W konkursie brały udział przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp., oraz w Zalesiu. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki bożonarodzeniowej. Technika pracy: dowolna. W konkursie brało udział 17 dzieci. Komisja konkursowa w szczególności zwracała uwagę na dziecięcą samodzielność wykonania. Wyniki prezentują się następująco:

• I miejsce - Oliwia Frąckowiak
          • II miejsce – Adrianna Rabczewska
          • III miejsce Tomasz Stanisławski
          • Wyróżnienia: Lena Eisop, Zuzanna Skokowska, Barbara Nowak.

/-/Ilona Bogdańska, Regina Kot

• Szkolne Jasełka.

• Data publikacji: 23.12.2022

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole.  Nie inaczej było w tym roku. Wczoraj tj. 22 grudnia 2022 roku o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej dużej sali gimnastycznej zostały wystawione Jasełka, przygotowane przez uczniów klas czwartych z wychowawcami oraz chór szkolny. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Widzowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy organizatorom tegorocznych  Jasełek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Laboratoria Przyszłości.

• Data publikacji: 22.12.2022

W przedświąteczny wtorek biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczniowie mieli okazję sprawdzić, wykonując ozdoby świąteczne, jak działa sprzęt zakupiony w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości oraz poznać swoje umiejętności manualne. Już wiemy, że to nie były ostatnie takie zajęcia.

/-/Bibliotekarki

• Zimowa Loteria Świąteczna.

• Data publikacji: 22.12.2022

Dnia 15 grudnia 2022 odbyła się kolejna edycja „Loterii Świątecznej”. Każdy, kto wypożyczył tego dnia książkę, otrzymał los, który następnego dnia mógł wymienić na nagrodę. Zainteresowanie loterią było ogromne, a statystyki czytelnicze w klasach tego dnia osiągnęły rozmiary dotąd niespotykane.

/-/Bibliotekarki

• MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK.

• Data publikacji: 22.12.2022

14 grudnia 2022 roku czytelnicy z klas pierwszych otrzymali upominki w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Mała Książka Wielki Człowiek. Wyprawka Czytelnicza składa się z: książki „Pierwsze abecadło”, broszury „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywnego alfabetu. W ten sposób zapraszamy pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania  ich w wyrazy i zadania, a w końcu do czerpania przyjemności z samodzielnego czytania książek.

• Noc Bibliotek.

• Data publikacji: 22.12.2022

W październiku b.r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Relację z tego wydarzenia można znaleźć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100036882325909.

Z niesamowitą radością przyjęliśmy fakt, iż spośród 1500 bibliotek z całej Polski biorących udział w akcji, nasza biblioteka znalazła się wśród tych wyróżnionych. Oprócz dyplomu i podziękowań za organizację tegorocznej edycji biblioteka otrzymała zestaw nowości książkowych.

Jesteśmy ogromnie dumni!