• Andrzejki w naszej szkole.
        • Andrzejki w naszej szkole.

        • Data publikacji: 12.12.2022

           

          Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności i zanurzyć w świecie wróżb i zabaw. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą organizacji szkolnej dyskoteki dla klas 4-8. Wkrótce dołączył Szkolny Wolontariat i wreszcie po długiej przerwie w czwartek 24 listopada spotkaliśmy się na szalonej imprezie. Było mnóstwo śmiechu, radości, tańca, wróżb, zabaw i konkursów z nagrodami. Można było skosztować pysznych babeczek upieczonych przez członków SU oraz Szkolnego Wolontariatu.  Do słodkości dołączone były wróżby, z których mogliśmy dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Oprócz tego, przekłuwaliśmy papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, poznawaliśmy tajniki swojej daty narodzin oraz losowaliśmy swoją przyszłość. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, humory nam dopisywały. Oczekujemy na spełnienie wszystkich szczęśliwych wróżb.    

          /-/Samorząd Uczniowski

      • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (22.11.2022).
        • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (22.11.2022).

        • Data publikacji: 11.12.2022

           

          W dniu 22.11.2022 roku ostatnia grupa uczniów klas 1-3 udała się na wycieczkę do Wrocławia w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Dzieci miały możliwość poznania dorobku polskiej kultury. Wycieczka miał na celu m.in. kształtowanie odpowiednich postaw patriotycznych. Uczniowie podczas wycieczki wykazali się umiejętnością czekania na własną kolej i przestrzegania ustalonych zasad. Po przyjeździe do Wrocławia zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne i Panoramę Racławicką. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad do „Restauracji & Pizzerii Verona”. Muzeum Narodowe było ostatnim punktem programu naszej wycieczki. Dzieci wracały szczęśliwe i chętne na kolejne wspólne przygody w podróży.

          /-/ Magdalena Stachowiak-Marcinkowska; Lucyna Krzyżosiak, Kamila Olińska-Mencel; Daria Snela

      • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (18.11.2022).
        • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (18.11.2022).

        • Data publikacji: 11.12.2022

           

          W dniu 18.11.2022 roku część uczniów klas 1-3 udała się na wycieczkę do Wrocławia w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie wykazali się umiejętnością dostrzegania wartości dorobku polskiej nauki i kultury. Celem wycieczki było kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycje Polski. Zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką. Ostatnim punktem programu był smaczny obiad w „Restauracji & Pizzerii Verona”. Dzieci wróciły do Borku zadowolone i gotowe na kolejne wspólne wycieczki.

          /-/ Magdalena Stachowiak-Marcinkowska; Justyna Majerowicz; Magdalena Lisiecka; Marta Piaszczyńska

      • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (16.11.2022).
        • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Wrocławia (16.11.2022).

        • Data publikacji: 11.12.2022

           

          W dniu 16.11.2022 roku grupa uczniów klas 1-3 udała się na wycieczkę do Wrocławia w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Dzieci miały możliwość poznania dorobku polskiej kultury. Wycieczka miał na celu m.in. kształtowanie odpowiednich postaw patriotycznych. Uczniowie podczas wycieczki wykazali się umiejętnością czekania na własną kolej i przestrzegania ustalonych zasad. Po przyjeździe do Wrocławia zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne i Panoramę Racławicką. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad do „Restauracji & Pizzerii Verona”. Muzeum Narodowe było ostatnim punktem programu naszej wycieczki. Dzieci wracały szczęśliwe i chętne na kolejne wspólne przygody w podróży.

          /-/ Marta Szymczak; Gabriela Neudeker; Bernadeta Koncewicz; Leokadia Szczepaniak.

      • Wycieczka uczniów klas 4-8 do Międzyrzecza (15.11.2022).
        • Wycieczka uczniów klas 4-8 do Międzyrzecza (15.11.2022).

        • Data publikacji: 11.12.2022

           

          Wyjazd uczniów z Borku Wlkp. nastąpił o godz. 6.30. Transport zgodnie z podpisaną umową zapewniła Firma Transportowa Piotr Radwan. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali ubezpieczeni od NNW. Pierwszym celem wycieczki był  Międzyrzecki Rejon Umocniony. W podziale na dwie grupy ok. godz. 9.00 pod opieką przewodników uczniowie udali się na podziemną trasę. Zwiedzanie trwało ok. 3 godzin. W czasie podziemnej wędrówki korytarzami Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego uczniowie poznali jego historię, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyli na własne oczy dużą liczbę nietoperzy. Po dotarciu do punktu startu na uczestników wycieczki czekał posiłek (frytki, nuggetsy oraz napój). Po zwiedzeniu MRU uczniowie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Uczestnicy zwiedzili Sanktuarium, poznali historię  obrazu oraz świątyni. Ostatnim punktem programu był Międzyrzecz. Po przejeździe do Międzyrzecza ok. 13.30 rozpoczęło się zwiedzanie z przewodnikiem Piastowskiego Zamku Królewskiego z XIII wieku. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał historię zamku oraz Międzyrzecza. Następnie grupa udała się do Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, gdzie w podziale na dwie grupy z przewodnikiem zwiedziła wystawy stałe o różnej tematyce; najczęściej związane z Międzyrzeczem i okolicznymi ziemiami. Ciekawa była największa w Polsce kolekcja portretów trumiennych. Uważni słuchacze dowiedzieli się między innymi, że w dawnych czas pogrzeb szlachcica mógł trwać nawet jeden rok. W tym czasie malarz wykonywał portret trumienny zmarłego. Gdy w sali zaczynał unosić się nieprzyjemny zapach trumnę z ciałem przykrywano szybą i artysta mógł dalej wykonywać swoją pracę. Dość makabryczna ciekawostka ale  prawdziwa i związana z kulturą sarmacką. Około godz. 20.00 nastąpił powrót do Borku Wielkopolskiego.

          /-/Władysław Hałas