• Pomoc Ukrainie!

• Data publikacji: 28.02.2022

Szanowni Państwo. Nigdy tego nie napisałem i nigdy tego nie napiszę, że ktoś coś musi. Być może wielu z Nas przyniesie coś jutro i po jutrze w ramach pomocy Ukrainie do naszej szkoły lub Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wielkopolskim. Każdy może, a nie musi. To jego wybór i jego życie ale obojętnie jakie ono by nie było na 100% jest spokojniejsze i bezpieczniejsze niż życie w Ukrainie.  Tak sobie jednak myślę, że jest nas w Gminie ponad 7000 tysięcy mieszkańców i  gdyby każdy dał do puszki choć 1 zł (ale jak chce może i więcej) to jego świat się nie zawali. Za te pieniądze kupimy wspólnie to czego z darów będzie mało, to co uznamy za najważniejsze. To nie będzie od szkoły, to  będzie od nas. Nie będzie to ogrom ale nie będzie i mało. Inną kwotę napisałem do nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców bo nie wiem czy mogę liczyć na pozostałych mieszkańców. Głupio  by było, gdyby w puszce była tylko złotówka! Mam nadzieję jednak, że można na osoby nie związane ze szkołą liczyć!  Tak więc mam takie marzenie, że ta puszka zapełni się pieniędzmi, a każda złotówka to będzie kawałek naszego boreckiego serca dla Ukrainy. Zbieramy dary i pieniądze tylko jutro i pojutrze. Każdy może wejść do budynku A i wrzucić tę symboliczną złotówkę do puszki, którą opiekować się będzie samorząd uczniowski. Rozliczymy się co do grosza. Wspólnie z samorządem policzymy i poinformujemy na naszej stronie. Ponieważ nie każdy czyta naszą stronę proszę rozpowszechnić tę inforamcję wśród mieszkańców naszej Gminy. Dać namiary na naszą puszkę. Dziękuję za zrozumienie, za każdy dar materialny i każdą złotówkę!

• Szkolny Dzień Solidarności z Ukrainą.

• 24 lutego 2022 roku, około godziny 5 rano Rosja zaatakowała Ukrainę. Ataki rakietowe i bombowe dotknęły ludzi mieszkających w Kijowie, Charkowie i wielu innych ukraińskich miastach. Rosyjskie wojska przekroczyły granicę lądową z Ukrainą. Bezsensowna agresja skierowana w stronę naszych braci, Ukraińców nie niesie nic dobrego oprócz zniszczenia i nieszczęścia. Niech zabrzmi teraz hymn Ukrainy, a jego melodia będzie słyszana przez wszystkich ludzi na Ukrainie i nie tylko.

Ludzie z całego świata, my także,  jesteśmy świadkami  tragedii jaką niesie wojna- brat walczy z bratem, niewinni cywile szukają schronienia przez idee szaleńca. Minutą ciszy uczciliśmy Ukraińców- żołnierzy i nie tylko, którzy polegli bohaterską śmiercią na polu walki z agresorem.

Z dumą będziemy noście symbole Ukrainy w  naszej szkole. Informujemy jednocześnie, że ruszamy ze zbiórką rzeczy potrzebnych dla uchodźców.

Dary dla uchodźców zostawiamy przy głównym wejściu do szkoły. Będą tam czekać przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Prosimy o przyniesienie nowych: kocy, pościeli, kołder, poduszek, ręczników, termosów, kubków termicznych czy kosmetyków osobistych (takich jak szczoteczka do zębów, pasta lub płyn do kąpieli czy też szampon).

Przyjmiemy także żywność w postaci produktów z długim terminem ważności: ryż, kaszę czy makaron.

Jeszcze raz przypominamy. Na te rzeczy czekamy TYLKO jutro i w środę.  Wasze podarunki muszą trafić jak najszybciej na granicę.

Społeczność Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim

• Baza wolontariuszy gotowych zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy – zgłoszenia.

• Data publikacji: 25.02.2022

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół, oraz Mieszkańcy województwa wielkopolskiego!

Wielkopolski Kurator Oświaty, w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, tworzy bazę wolontariuszy gotowych zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Każda osoba, znająca język ukraiński, rosyjski lub angielski w stopniu komunikatywnym, która będzie chciała włączyć się w pomoc wolontariacką, może zgłosić się poprzez formularz http://formularze2.kuratorium.poznan.pl/wolontariat/zgloszenie/

Głównym zadaniem wolontariuszy będzie pełnienie roli tłumacza w szkołach, w punktach pomocowych organizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje. Dane wolontariuszy, podane w formularzu kontaktowym będą udostępniane tylko zainteresowanym podmiotom w sytuacji potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza przy udzielaniu ważnych dla uchodźców informacji.

/-/Kuratorium Oświaty w Poznaniu

• Rekrutacja do przedszkoli w Gminie Borek Wlkp.

• Data publikacji: 23.02.2022

Przypominam, że od 14 do 28 lutego trwa rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Borek Wlkp. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wielkopolskim trwa rekrutacja wyłącznie do Przedszkola Samorządowego w Zalesiu. Od 1 września 2022 roku zgodnie z uchwałą intencyjną dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wycisłowie będą uczęszczały do Przedszkola Samorządowego Pod Dębem i z tego względu nie prowadzi się naboru do ww. przedszkola. W Przedszkolu Samorządowym w Borku Wlkp. będzie funkcjonował tylko jeden oddział i brak wolnych miejsc. W Przedszkolu Samorządowym w Zalesiu rekrutacja prowadzona jest na 9 wolnych miejsc. szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.