• Konkurs na kartkę walentynkową w języku angielskim.

• Data publikacji: 03.03.2022

Z okazji Walentynek w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu, który polegał na stworzeniu kartki walentynkowej z wierszykiem w języku angielskim. Konkurs był przeznaczony dla klas 4-6. Jury w osobie pani Mirosławy Paździerskiej wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce- Wiktoria Kwintkiewicz- 4c, II miejsce- Maria Pachciarz- 4c, III miejsce- Bartosz Rozwora- 5a. Serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu były nauczycielki języka angielskiego: pani Marzena Kocur i pani Michalina Polaszek. Nagrody zasponsorował Samorząd Uczniowski. Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

/-/Michalina Polaszek

• Pomoc dla Ukrainy-informacja.

• Data publikacji: 03.03.2022

Informuję, że dla wszystkich chętnych, którzy chcą jeszcze wesprzeć finansowo pieniężną zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie nadal wystawiona jest w sekretariacie  szkoły (budynek A) puszka.

Można również przynosić np.:

• apteczki pierwszej pomocy,
          • bandaże,
          • plastry,
          • latarki,
          • baterie do latarek,
          • powerbanki,
          • radiotelefony,
          • kredki,
          • zeszyty,
          • bloki rysunkowe,
          • piórniki,
          • farbki,
          • książeczki dla dzieci,
          • kolorowanki,
          • butelki do mleka,
          • nosidełka,
          • foteliki samochodowe,
          • zabawki.

Tak więc zapraszam wszystkich do dalszego wsparcia Ukrainy i uchodźców z tego państwa.

• Pomoc Ukrainie-rozliczenie zbiórki.

• Data publikacji: 03.03.2022

Bardzo serdecznie chiałem wszystkim podziękować za udział w akcji pomocy dla Ukrainy. Można na Was polegać! Mam nadzieję, że jak będzie potrzebna dalsza pomoc, to nie  zawiedziecie. Tak jak obiecałem przedstawiam w pliku PDF wynki zbiórki:

Otrzymane wsparcie zostało przekazane dla uchodźców za pośrednictwem Caritas  Polska. Część wsparcia przekazano również dla uchodźców, którzy przybyli do naszej Gminy.

Informuję również, że zebrano kwotę 6155 zł. Powyższa kwota zostanie przeznaczona na wsparcie uchodźców, którzy jeszcze przybędą do naszej Gminy. Jeszcze raz Wszystkim bardzo  serdecznie dziękuję  za okazane wsparcie. Wyjątkowo się nie podpiszę pod artykułem bo  tutaj złożył podpis każdy co okazał dobre serce.

• Wojna w Ukrainie. Wzruszająca piosenka małej Ukrainki.

• Data publikacji: 02.03.2022

"Rysuję moje życie, moją historię, dzień, kiedy mama i tata przyprowadzili mnie tu małą i bezbronną. Rysuję moje życie, kiedy świat jest nieprzewidywalny, nie ma przyszłości. Kiedy sen zgaśnie, strach cię zabierze. Dzieci się nie bawiły, ale uciekały ze swoimi matkami i ojcami. Niegodziwość. Słońce nigdy nie świeciło na niebie, ulice były puste i ciche w każdym mieście. Dzieci uciekały przed wojną. Kto wie, czy to kiedykolwiek się skończy. Nie ma pokoju, nie ma miłości, kiedy strzał z armaty przerywa ciszę, wstrząsa nocą, a świat zamyka oczy. Życie całe w walizce, pieniądze w kieszeni, nadzieja została z nami".

• Pomagamy Ukrainie.

• Data publikacji: 01.03.2022

Za nami pierwszy dzień zbiórki na pomoc dla Ukrainy. Dziękujemy za wszystko co do tej pory zostało przekazane. Jutro kolejny i na chwilę obecną ostatni  dzień zbiórki. Można przynosić:

• środki czystości,
          • środki higieniczne
          • kołdry, koce, pościele
          • żywność o długim terminie ważności
          • ręczniki, koce, śpiwory
          • ubrania dla starszych i dzieci
          • woda butelkowana

Otwarci jesteśmy oczywiście na inne dary zgodnie z Państwa uznaniem i przydatne według Państwa oceny w tak trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się nasi Bracia z Ukrainy. Tak jak napisałem wczoraj mile widziane również wpłaty pieniężne do puszek w budynku A oraz B, za które kupimy najbardziej potrzebne rzeczy.

Przedszkole Samorządowe w Wycisłowie oraz Przedszkole Samorządowe w Zalesiu może wsparcie rzeczowe i pieniężne przekazać wychowawcy grupy. Odbierzemy jutro do godziny 12.00.

Ze  wszystkiego skrupulatnie rozliczymy się  i napiszemy na stronie szkoły jak otrzymana pomoc została rozdysponowana. Jeszcze raz zachęcam do udziału w akcji!

RZECZY MUSZĄ BYĆ NOWE!

• Wolne miejsca na kolonie w Międzywodziu.

• Data publikacji: 01.03.2022

Informujemy, że zwolniły się 4 miejsca na kolonie w Międzywodziu od 16 do 23 lipca 2022 roku. Całkowity koszt kolonii wynosi 850 zł. Od tej kwoty należy odjąć na chwilę obecną 210 zł dofinansowania Gminy Borek Wlkp. Zapewne można będzie wykorzystać również  bon turystyczny w wysokości 500 zł (o ile jeszcze nie został wykorzystany). Chętni zgłaszają się bezpośrednio do dyrektora szkoły. Można również zadzwonić pod numer 691737813.