• Akcja herbatka zakończona!

• Data publikacji: 19.02.2022

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji szkolnego wolontariatu dla rodzinnego domu dziecka koło Wągrowca. Placówka potrzebowała, szczególnie teraz w okresie sporych przeziębień herbat dla dzieci. W akcje zaangażowali się uczniowie wszystkich klas. Zebraliśmy ponad 200 opakowań herbat. Brawo dla wszystkich zaangażowanych.

/-/Szkolny Wolontariat

• Harcerska zbiórka w dniu 11 lutego 2022 roku.

• Data publikacji: 16.02.2022

Czuwaj. 11.02.2022 odbyła się zbiórka zastępów starszoharcerskich. Jej celem było znalezienie najbardziej przedsiębiorczego zastępu wśród harcerzy starszych, dlatego drużynowa przygotowała turniej zastępów. Harcerze musieli zmierzyć się z zadaniami rozwijającymi kreatywność, logiczne myślenie pomysłowość oraz poczucie humoru. Była petycja do mieszkańców Borku, reklama zastępowego, budowanie wyrzutni piłeczki, harcerskie rzeźby oraz wiele innych. Harcerze prześcigiwali się w pomysłach, pokazywali swą pomysłowość, poczucie humoru, świetnie się przy tym bawiąc.

/-/dh Daria Wajnert

• Harcerska zbiórka w dniu 4  lutego 2022 roku.
        • Harcerska zbiórka w dniu 4 lutego 2022 roku.

• Data publikacji: 16.02.2022

Czuwaj. 04.02.2022 odbyła się zbiórka dla harcerzy młodszych przebiegała pod hasłem "Poznajemy zmysły". Zbiórka miała charakter turnieju zastępów. Rywalizowaliśmy, poznając działanie różnych zmysłów. Zaczęliśmy od niewidomego toru przeszkód, następnie zmierzyliśmy działanie naszego słuchu, poprzez odgadywanie zawartości tajemniczej skrzynki, odgadywanie różnych zapachów, a skończyliśmy na uczcie dla podniebienia, czyli przekonywaliśmy się, jak smaczny jest zmysł smaku.Rywalizację nieznacznie wygrał zastęp dziewcząt.Bawiliśmy się świetnie, przy okazji przekonując się, że zmysły są nam bardzo potrzebne.

• Warsztaty Zielarskie.

• Data publikacji: 08.02.2022

Dnia 5 lutego b.r. p. Kamila Olińska i s. Katarzyna Witczak zorganizowały Warsztaty Zielarskie, które poprowadziła Pani Aneta Grzelka. Wzięło w nich udział 18 osób. Uczestnicy Warsztatów mogli poznać stosowanie ziołolecznictwa dla urody. Dowiedzieli się, że popularne chwasty mogą pomóc także w domowym salonie kosmetycznym. Spróbowali swoich sił w produkcji  kosmetyków: maseczki do twarzy lub wcierki do włosów oraz kuchenne specjały: ziołowo – aromatyczny  sos z oliwy    z oliwek do sałatek. Osoby, które uczestniczyły mogły wzbogacić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

/-/s. Katarzyna Witczak

• Wyniki Akcji „ZIMA Z LOK 2022”.

• Data publikacji: 08.02.2022

W czasie ferii zimowych dzieci młodzież Gminy Borek Wlkp. brały udział w zajęciach strzeleckich, Rankingu Strzeleckim z Karabinka Pneumatycznego oraz w Turnieju Warcabowym, które odbyły się w dniach 20,21 i 24 stycznia br. na strzelnicy pneumatycznej Szkolnego Koła LOK w Borku Wlkp.

W grupie młodszej – zawodnicy - dzieci do klasy V szkoły podstawowej, oddawały po 5 strzałów do tarczy 10 punktowej, z czego 3 najlepsze były oceniane. W starszej kategorii zawodnicy oddawali po 8 strzałów do tarczy 10-punktowej, z czego 5 najlepszych ocenianych.

Ranking Strzelecki z Karabinka Pneumatycznego - wyniki

Grupa młodsza

• I miejsce Tomasz Konarkowski 83/90 pkt.
          • II miejsce Filip Krystkowiak 81/90 pkt.
          • III miejsce Piotr Juskowiak 80/90 pkt.

Grupa starsza

• I miejsce Miłosz Maćkowiak 132/150 pkt.
          • II miejsce Maria Gendera  115/150 pkt.
          • III miejsce Katarzyna Konarkowska 115/150 pkt.

Turniej Warcabowy - wyniki

• I miejsce Maria Gendera
          • II miejsce Magdalena Juskowiak
          • III miejsce Dawid Wojtkowiak

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody dofinansowano ze środków Gminy Borek Wlkp. w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2022”.

/-/Elżbieta Kordus

• Łyżwy.

• Data publikacji: 02.02.2022

Czuwaj. Wczoraj młodsza część naszej drużyny udała się na łyżwy namiestnictwa harcerskiego. Po świetnej zabawie na lodowisku, udaliśmy się na obiad, a następnie do kina.